У Раді замість роботи чекали на сенсацію від ГПУ
Загрузка плеера...

Народні депутати зібралися під куполом Ради після двотижневої перерви. Робота парламенту розпочалася з перерви на вимогу фракцій "Самопоміч" та "Батьківщина". Народних депутатів занепокоїла ситуація із затриманням екс-президента Грузії за два квартали від будівлі Верховної Ради. Через це народні обранці не могли приступити до роботи більше години.

Олексій Рябчин, народний депутат України (фракція "Батьківщина"):

"Ми зібрали всіх керівників фракцій із вимогою обговорити ситуацію в країні. Тому що коли екс-президента Грузії арештовують незрозуміло яким чином, незрозуміло які люди, які не представляються, які не допускають депутатів, не допускають адвоката, нам здається, що це повернення до тоталітаризму. І тому це справа, яку треба обговорити на рівні керівників фракцій".

Роман Семенуха, народний депутат України (фракція "Самопоміч"):

"Подивіться, що відбувається з колишніми президентами. А не буває насправді колишніх президентів. То що може відбуватися з іншою людино. Тому це беззаконня, і я думаю, що це мирно не закінчиться і це біда буде".

Декілька депутатів фракції "Самопоміч" залишили засідання Верховної Ради і подалися на вулицю Костьольну, де відбувалося затримання Міхеїла Саакашвілі.

Олексій Гончаренко, народний депутат України (заступник голови фракції "Блок Петра Порошенка"):

"По моїй інформації, в СБУ та ГПУ є дані про те, що фінансування цих протестних акцій останніх, які відбувалися. А ми всі знаємо, що там на останню акцію тільки більше мільйона гривень викладалися кошториси. А на фінансування всього цього "палаточного городка", "октоберфеста", який перейшов вже в "декабрьфест". Все це потребує грошей. І в СБУ та ГПУ є дані про те, це фінансує Сергій Курченко. Известный беглый украинский олигарх, который живет в России на Рублевке, недалеко от Януковича. Я думаю, що це надзвичайно важлива інформація. Зараз іде слідство відповідно цього, і в рамках цього слідства були обшуки у Саакашвілі"

Звідки про це відомо депутатам від коаліції? У кулуарах подейкували, що зранку на засідання фракції "БПП" приходив особисто генеральний прокурор і розповідав про залізобетонні докази у цій справі.

Дмитро Добродомов, народний депутат України (позафракційний):

"Говориться про те, що там від чотирьох до шести місяців відбувалися якісь слідчі дії, то чому це завжди співпадає з якимись діями і виглядає як протидія. Це однозначно викликає недовіру до правоохоронних органів у даному випадку і про те, що вони однозначно зрежисовані й регулюються, що є неприпустимим. Бо правоохоронні органи мають бути незалежними".

Коли перерва закінчилася і народні депутати взялися до роботи, на голосування було винесено постанову про запрошення на пленарне засідання керівників силових відомств – ГПУ, СБУ, НАБУ та САП. За це назбирали 217 голосів при необхідних 150.

Сергій Березенко, народний депутат України (заступник голови фракції "Блок Петра Порошенка"):

"Ми звернулися до Генерального прокурора і попросили його ввечері бути на трибуні й доповідати. Я думаю, те, що ви почуєте, буде мати сенсаційний характер".

Нагадаємо, що директор НАБУ Артем Ситник та голова Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький перебувають із візитом у Вашингтоні. За словами посла України у США, у вітчизняних очільників антикорупційної боротьби запланована зустріч з приводу справи про дачу хабара заступнику голови Державної міграційної служби.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram