Історія про легендарних "кіборгів" виходить на екран
Загрузка плеера...

Невдовзі українці зможуть побачити художню версію однієї з найлегендарніших битв за всю історію збройного конфлікту на Сході України – захист Донецького аеропорту.

Ахтем Сеітаблаєв, режисер:

"Це те, що болить. Ми з вами є свідками не лише народження української поетичної нації, але і нової української армії, нового суспільства".

Як відомо, за мужність та незламність українських військових, які у 2014-му році ціною власного життя 242 дні обороняли летовище, прозвали "кіборгами". Саме ці події лягли в основу однойменної стрічки режисера Ахтема Сеітаблаєва.

Ахтем Сеітаблаєв, режисер:

"Незважаючи на те, що наше кіно за жанром – військова драма, але це кіно не про війну. Це кіно про мир, який народжується всередині цієї війни. Тому так багато у фільмі розмов між нашими героями про те, яку країну вони захищають, у якій країні вони хочуть жити. Що це для них? Наскільки вони готові чи неготові брати участь у будуванні тієї країни, яку виборюють".

У фільмі йдеться про найгарячіший період цих подій – бойове чергування у вересні 2014 року. На цей момент стратегічно важливий об'єкт обороняли вже 4 місяці. Автори стрічки прагнули, щоб фільм максимально відповідав реальними подіям. Тому сценарист Наталія Ворожбит спілкувалася зі справжніми захисниками Донецького аеропорту, які брали безпосередню участь у боях за летовище. А згодом дехто з українських "кіборгів" став ще й консультантом під час зйомок стрічки.

Кирило Недря, "кіборг", позивний "Доцент":

"Це були точкові моменти. Деякі побутові фрази, звороти, які використовувалися в радіоефірі. Це переміщення. Наприклад, військовий одразу може побачити, хто виконує переміщення. Це поводження зі зброєю. Звісно, врахувати все, якщо прискіпливо ставитися до рельєфу, до розфарбування машин, можна. Але ключове – цей фільм не про технічний бік війни, а про людську сторону і про психологію людини, яка проходить ці події".

Самі ж актори кажуть, що для них така роль стала великою відповідальністю та своєрідним випробуванням.

Віктор Жданов, актор ("Старий"):

"Я розумію, що це велика відповідальність і перед дітьми, і перед країною, і перед бійцями, які були з нами і консультували. Я їм дуже вдячний за те, що вони були там, що вони стояли на смерть. Героям слава! Я служив в армії, у мене була інша форма. Я знову це все вивчав. Не було бронежилетів. Це дуже важко. Плюс ці розгрузки, вся амуніція, а ще бігати, скакати. Я не знаю, як це все робити, а ще й у бойових умовах. Як один із бійців сказав, коли ми знімали у Чернігові, що він думав, що він здорова людина, а там треба бути супер здоровою людиною".

До слова, музичний супровід стрічки написали композитори Мілош Єліч та Андрій Пономарьов. В українських кінотеатрах фільм "Кіборги" стартує на широкий екран у День збройних сил України – 7 грудня. Також у найближчих планах показ стрічки за кордоном.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram