ЄС і Великобританія так і не домовилися щодо Brexit
Загрузка плеера...

Європейському Союзу та Великобританії не вдалося досягнути домовленості у переговорах щодо виходу королівства зі складу ЄС.

Про це заявив голова Єврокомісії Жан-Клод Юнкер після переговорів із британським прем'єр-міністром Терезою Мей.

Юнкер назвав прем’єрку "жорстким і непростим переговорником, який захищає позицію Великобританії зі всією енергією, яку вона має". При цьому він зауважив, що відсутність остаточної згоди між Брюсселем та Лондоном не можна вважати провалом.

Водночас Мей назвала переговори у понеділок, 4 грудня, "конструктивними" та повідомила, що у сторін залишаються розбіжності у поглядах на кілька питань.

Прем'єр Великобританії додала, що до кінця поточного тижня сторони знову зберуться й успішно владнають усі проблеми.

Найбільш спірними питаннями у переговорах між Євросоюзом та Великобританією є фінансові зобов'язання королівства перед ЄС, забезпечення після Brexit прав громадян Євросоюзу, котрі живуть у Великобританії, та здійснення контролю на кордоні між Ірландією та Північною Ірландією. Як відомо, перша є членом Європейського Союзу, друга входить до складу Сполученого Королівства.

Раніше сторонам вдалося досягти компромісу у цьому питанні, проте згодом ірландський прем'єр Лео Варадкар заявив, що "здивований і розчарований" тим, що уряд Великобританії змінив свою думку.

Нагадаємо, формальне рішення про перехід до завершальної фази переговорів має бути ухвалене на саміті Євросоюзу 14-15 грудня в Брюсселі.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram