Україна – на дні рейтингу охорони здоров’я
Загрузка плеера...

Аналітичний центр "Legatum Institute", що базується у Сполученому Королівстві, щорічно публікує рейтинги країн світу за їх добробутом. Експерти беруть до уваги кілька показників, серед яких надзвичайно важливим є рівень медичного забезпечення. Цьогоріч результат України інакше як ганебним не назвеш: серед 149 держав вітчизняна система охорони здоров’я посіла аж 135-е місце. Нас обійшли навіть Мадагаскар, Афганістан, Ірак та Судан.  

Для визначення позиції враховувалися такі напрямки діяльності влади: піклування про фізичне та психічне здоров’я громадян, розвиток медичної інфраструктури та профілактичний догляд за населенням. Дослідивши ці три питання, британці дійшли висновку, що в Україні склалася катастрофічна ситуація з вакцинацією. Чиновники МОЗу не змогли забезпечити лікарні сироватками, через що за останній рік було зафіксовано кілька спалахів вкрай небезпечних інфекцій. Навіть якщо вакцини є, люди не поспішають ними користуватись, оскільки бояться ускладнень. Інформаційна кампанія, що роз’яснювала б пацієнтам переваги щеплень, проведена вкрай слабко.

Виникає питання: чи має право виконувач обов’язків міністра охорони здоров’я залишатися у своєму кріслі після такого жахливого результату в рейтингу? Враховуючи те, що пані Уляна Супрун і так перебуває на посаді незаконно, відповідь очевидна: у МОЗ настав час кардинальних кадрових змін.        

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram