Українці не бачать реформ і не вірять у їх успіх
Загрузка плеера...

Майже кожен другий українець не вірить в успіх реформ, які так активно рекламує та впроваджує чинна влада. Про це свідчать результати одного з останніх соціологічних досліджень, яке провели фонд "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва та Київський міжнародний інститут соціології.

Приблизно 40% респондентів (39,7%) не вірять в успіх реформ, ще 42% опитаних не бачать змін у державі взагалі.

Андрій Сухарина, аналітик фонду "Демократичні ініціативи" ім. Ілька Кучеріва:

"Результати невтішні. Вони невтішні з оцінки прогресу реформ експертами. І куди більш невтішні з оцінкою прогресу, те, що було виконано, на думку населення. Якщо експерти ще можуть відзначити певні окремі зрушення, більшість про них говорить, що наразі зроблено не більше третини, то серед населення більше 40% опитаних говорять про те, що не зроблено взагалі нічого. 35% людей говорять, що зроблено приблизно 10%. Лише трохи більше 10% кажуть, що зроблена третина чи трохи більше. Можемо говорити, що населення дуже низько оцінило цей прогрес. Лише 27% українців вірять із певними сумнівами, в успіх реформ. Куди більша цифра тих, хто в цей процес не вірить".

Такі результати, на думку експертів, свідчать про відсутність суттєвих змін для населення і невідповідність слів політиків результатам їхньої діяльності. Основна проблема гальмування реформ, на думку громадян, – це корупція у вищих ешелонах влади.

Андрій Сухарина, аналітик фонду "Демократичні ініціативи" ім. Ілька Кучеріва:

"Населення вважає, що гальмом реформ є чиновники та олігархи. Високі показники отримали уряд та Президент. Інша частина населення вважає, що уряд та Президент можуть бути рушієм реформ, але ці показники приблизно однакові у співвідношенні рушій та гальмо. Найбільші надії покладаються на громадські організації та волонтерів, а також країни Заходу, які мають більший показник рушія, ніж гальма реформ".

Під час соціологічного дослідження було опитано 1614 респондентів віком від 18 років. Опитування проводили з 23 жовтня по 5 листопада цього року в усіх регіонах України, за винятком тимчасово непідконтрольних Києву територій.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram