У Румунії відновилися протести проти реформи
Загрузка плеера...

У неділю, 3 грудня, у Румунії знову протестували проти судової реформи. Маніфестанти вимагали відкликання з парламенту законопроектів про внесення змін у систему правосуддя.

Люди виступали й за відставку ініціаторів нововведень – голів верхньої та нижньої палат парламенту.

Антиурядові мітинги пройшли в Бухаресті, Клужі, Деві, Тиргу-Муреші та інших містах країни. Учасники акцій протесту йшли вулицями з прапорами та вигукували лозунги проти правлячої коаліції.

У Румунії масові протести через судову реформи розпочалися 5 листопада. Після того, як у Мін’юсті оголосили про намір внести зміни у судове законодавство, які досі не затверджені.

Відповідно до запропонованих законопроектів, президент країни втратить право призначати прокурорів і керівника управління боротьби з корупцією. Юридична ж інспекція буде підпорядковуватись не Вищій Раді магістрату, а міністру юстиції.

Правляча партія заявила, що планує схвалити зміни до кінця поточної сесії парламенту і додатково розглянути законопроекти про пом'якшення кримінального покарання за корупцію.

На думку критиків таких пропозицій, ці зміни у судовому законодавстві ускладнять покарання за хабарництво на високому рівні.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram