В ЄС незадоволені українським сміттям
Загрузка плеера...

Євросоюз розкритикував парламентську ініціативу, що передбачає запровадження "зелених" пільгових тарифів для спалювання сміття. Про це заявив куратор екологічного сектору представництва ЄС в Україні.

У Євросоюзі стверджують, що стратегія не відповідає європейським принципам. Партнери вважають, що в першу чергу українська влада повинна придумати, як зменшити кількість відходів. Після цього треба розширити кількість сміття, яке відправляють на переробку і вже потім думати про утилізацію. У представництві ЄС стверджують, що натомість влада повинна надавати привілеї відновлюваним джерелам енергії.

Зазначимо, Угода про асоціацію між Україною та Євросоюзом передбачає, що Київ має перейти до економіки замкнутого циклу. У Кабміні стверджують, що прийнята нещодавно Національна стратегія управління відходами стимулюватиме підприємства мінімізувати кількість сміття.

Зазначимо, за даними Міністерства екології та природних ресурсів на одного українця припадає вдвічі більше сміття, ніж на жителя Євросоюзу (10 тонн проти 5,5). При цьому на переробку відправляють лише 4% побутових відходів. Ситуація у промисловості дещо краща. Тут повторно використовують третину ресурсів.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram