Кожен другий ВІЛ-інфікований не знає про свій статус
Загрузка плеера...

Кожен другий ВІЛ-інфікований українець не знає про свій статус. Таку статистику оприлюднили у Міністерстві охорони здоров'я до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом.

У МОЗі зазначили, що на початок року в Україні було зафіксовано майже 240 тисяч ВІЛ-позитивних людей. З них 140 тисяч перебувають під наглядом лікарів. Антиретровірусну терапію проходять 80 тисяч. Приблизно стільки ж людей не лікуються, не знають про свій статус і сприяють поширенню захворювання. Здебільшого хворобу діагностують вже на пізніх стадіях.

У Міністерстві охорони здоров'я повідомили, що навіть ті люди, які перебувають на медичному обліку, залишаються поза увагою лікарів. Так, кожен четвертий ВІЛ-позитивний українець, який звертається до медиків, залишається без нагляду.

Відзначимо, ситуація з поширенням ВІЛ/СНІДу в Україні характерна для усієї Східної Європи. Європа – єдиний регіон, де кількість нових захворювань продовжує збільшуватись.

Нагадаємо, раніше в уряді повідомили, що в Україні від СНІДу щодня помирає 8 осіб. Кожного дня реєструють в середньому 72 випадки захворювання на ВІЛ або СНІД.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram