У Human Rights First занепокоєні тиском на активістів
Загрузка плеера...

В Україні за останні півроку посилився тиск на активістів. Про це заявив Браян Дулі – головний радник американської неурядової організації, яка займається захистом прав людини Human Rights First.

Під час виступу на брифінгу Гельсінської комісії США, яка була присвячена питанням корупції в Україні, Браян Дулі наголосив, що вимога щодо декларування особистих активів для неурядових організацій, а також для осіб, які співпрацюють із ними, стала значно обмежувати діяльність антикорупційних активістів.

За словами Дулі, завдяки роботі таких асоціацій було досягнуто значних успіхів у вирішенні проблеми подолання корупції в Україні. Однак, за його словами, упродовж останніх півроку на викривачів корупційних схем здійснюють тиск, а правоохоронні органи відкрили проти них низку справ. Окрім того, були зафіксовані напади на активістів-антикорупціонерів.

Дулі звернувся до уряду США із прохання підтримати українських активістів, а також закликати уряд України скасувати закони, що обмежують діяльність неурядових асоціацій.

Це вже не вперше міжнародні організації б'ють на сполох із цього приводу. На початку листопада цього року Amnesty International також звернулася до нашої влади з проханням припинити переслідувати активістів та чинити тиск на них. Міжнародна організація висловила занепокоєння щодо дій чинної української влади, яка, на думку правозахисників, обмежує права на свободу дій асоціацій.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram