Ціни та зарплати в Україні пішли різними шляхами
Загрузка плеера...

Українські ціни та заробітні плати розходяться дедалі більше одне від одного. За словами голови Ради Національного банку Богдана Данилишина, ціни на продукти харчування цього року зросли більше, ніж вдвічі і з 2017 року подорожчання становить вже 115%. У той же час середня зарплата, за інформацією Держстату, виросла менше, ніж на 20%.

Олег Пендзін, економіст:

"Мова не про ріст цін – мова про ріст доходів. Ріст цін – це нормальне явище. В будь-яких країнах є інфляція і ріст цін. Йдеться про співвідношення наших доходів – наскільки реально виросли ваші фактичні доходи, а не надуті. Власне, в цьому і проблема. Співвідношення цін і доходів – це й дає багатство і комфорт життя в різних країнах".

За оцінкою економістів, купівельна спроможність українців останніми роками знизилася катастрофічно. Органи статистики підрахували, що реальні наявні доходи населення падали у 2014 році на 14%, у 2015-му – на 22%, у 2016-му відбувся приріст – аж на 0,3%.

Олексій Дорошенко, Всеукраїнська асоціація постачальників торговельних мереж:

"Мы тратим на продукты питания более 50%. В прошлом году у нас затраты впервые упали на 3%. Я сначала обрадовался, а потом увидел, что эти же 3% мы отнесли за коммунальные услуги. Поэтому, к сожалению, наши затраты фактически не меняются. Когда мы понимаем, что не можем никоим образом повлиять на повышение наших доходов, потому что экономика не растет, то единственное, что нас может интересовать – это цены. К сожалению, тема роста цен актуальна для стран, где большинство населения живет с доходом ниже среднего".

На продукти харчування середня українська родина витрачає щомісяця від 53% до 55% своїх доходів. У малозабезпечених родинах цей показник сягає 80%. Це майже втричі більше, ніж у країнах Європи, де продовольчі товари обходяться у 14-16% бюджету домогосподарства. За словами експертів, такі цифри говорять про те, що країна підходить до межі продовольчої небезпеки.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram