У профспілках назріває масштабний бунт?
Загрузка плеера...

Представники українських профспілок і громадських організацій виступають за відставку корумпованих керівників Федерації профспілок України.

Людмила Пундик, представник ГО "Соціально-психологічного центру Св. Володимира":

"Ця система з часів тоталітарного ладу не змінилася. Приходить голова профспілки, сідає, і знаходиться там до свого скону (20-30 років). Має право забирати собі квартири, майно, отримувати премії. Це все за рахунок наших внесків. Мій особистий приклад: в університеті ім. Драгоманова Горбачук Іван Тихонович голова профспілки 83 роки повністю підкорений діям нашого ректорату".

За словами представників різних профспілкових організацій, після впровадження владою так званих реформ, зокрема, у сфері культури, почалася низка змін в українському законодавстві. Це спровокувало порушення прав громадян на працю.

Віра Корнілова, голова первинного осередку ВППУ Національної опери України:

"На сьогоднішній день я не є артисткою Національної опери. Мене звільнили 23 лютого цього року, тому що 28 січня 2016 року Верховна Рада прийняла закон №955-VIII, яким впровадила конкурсну процедуру для керівників і контрактну систему для всіх. Це непогано, якби у п. 2 Прикінцевих положень цього закону не було написано припинити безстрокові трудові угоди з усіма працівниками галузі. Тобто люди, які працювали на умовах безстрокових трудових договорів, одним махом є звільнені".

Річ у тім, що після прийняття Верховною Радою закону, який передбачає запровадження контрактної форми роботи у сфері культури та конкурсної процедури призначення керівників державних та комунальних закладів культури, розпочалося кардинальне кадрове оновлення. Зі співробітниками установ розірвали безстрокові трудові договори і провели конкурси на заміщення посад. Представники різних профспілкових та громадських організацій обурені цим фактом.

Ольга Бурлакова, голова профспілки "Захист. Справедливість":

"Мы знаем, что прерывание бессрочных трудовых договоров невозможно. Для этого есть Конституция. Конституция нарушена, самая первая статья прямого действия 22 и 43. Получается, у нас отобрали право на труд".

Наразі усі ті, хто вважає, що їхні конституційні та трудові права були порушені, відстоюють свої права у судах.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram