Імператор Японії "піде на пенсію" навесні
Загрузка плеера...

Спеціальна рада експертів погодила дату зречення престолу японським імператором Акіхіто. Про це повідомив прем’єр-міністр Сіндзо Абе. Монарх офіційно припинить своє правління 30 квітня 2018 року. Вже на наступний день новим главою держави стане кронпринц Нарухіто.

83-річний імператор неодноразово публічно заявляв, що йому важко виконувати обов’язки через проблеми зі здоров’ям. Проте у Японії ще донедавна не було норми, яка б передбачала дострокове припинення повноважень правителя. Парламенту довелося прийняти відповідний закон спеціально для Акіхіто. Що цікаво, документ одночасно забороняє зречення для сина чинного імператора та його спадкоємця. Тож наступним двом главам держави доведеться перебувати на престолі до самої смерті.  

Японський монарх не має особливого впливу на політику, проте виконує багато церемоніальних функцій. До того ж, він є важливою фігурою у релігії синтоїзму. Акіхіто вважається 125-им представником династії, що неперервно правила Країною вранішнього сонця з 660 року до нашої ери.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram