Шульц і Меркель почали переговори про коаліцію
Загрузка плеера...

У четвер, 30 листопада, виконувач обов’язків канцлера Німеччини Ангела Меркель та лідер Соціал-демократичної партії Мартін Шульц розпочали процес створення так званої "великої коаліції" у Бундестазі. Обидва політики були запрошені до резиденції федерального президента республіки Франка-Вальтера Штайнмаєра, де й відбувся перший раунд переговорів. Участь у них взяв також очільник Християнсько-соціального союзу Баварії Горст Зеєгофер.

Після виборів, на яких СДП отримала найменшу підтримку за увесь післявоєнний час, Мартін Шульц не мав наміру входити до парламентської більшості і оголосив про перехід у опозицію. Проте Ангелі Меркель не вдалося домовитися з "вільними демократами" та "зеленими" про формування коаліції "Ямайка". Над країною нависла загроза глибокої політичної кризи та повторних виборів. Додавала напруження ситуації проблема входження до Бундестагу ультраправих сил.

За таких обставин ініціативу на себе взяв президент Штайнмаєр. Саме він наполіг на тому, аби опоненти подолали розбіжності у поглядах. Зазначимо, що це перший випадок в сучасній історії Німеччини, коли глава держави бере активну участь у формуванні уряду.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram