Українців неспроста лякають статистикою ДТП
Загрузка плеера...

Дотримання правил дорожнього руху на українських автошляхах буде контролювати дорожня патрульна служба та 4 000 камер відеоспостереження. Про це заявив радник міністра внутрішніх справ Іван Варченко.

Він також додав, що вже до кінця цього року в Україні працюватиме понад три тисячі представників дорожньої поліції. Останнім часом у країні значно погіршилася ситуація зі смертністю та травматизмом на дорозі, це визнають і в МВС. Але чи виправдає дорожня поліція покладені на неї сподівання?

Михайло Берлін, президент Асоціації безпеки дорожнього руху:

"У нас главная проблема не решена в Украине. У нас нет ответственного органа, который бы персонально отвечал за эти показатели. Вот это сама главная проблема. То есть, если вы спросите у членов правительства, кто у вас отвечает за уровень смертности и травматизма, вам никто не ответит. Если вы спросите у мэра, отвечает ли он за уровень смертности и травматизма, он вам не ответит. То есть, у нас никто не отвечает. Вот это самая главная проблема. И пока мы ее не решим, ничего решаться не будет. Мы создадим полицию, мы все что угодно создадим. Но ничего не будет решаться. Потому что нет персональной ответственности за уровень смерти и травматизма в Украине". 

Нагадаємо, цього тижня голова Національної поліції Сергій Князєв заявив, що протягом 2017-го кількість ДТП в країні зросла на 9% порівняно з минулим роком. Унаслідок аварій на місці або до прибуття в лікарню загинули понад 2,5 тисячі осіб, ще близько 29 отримали травми.

Вадим Володарський, адвокат:

"По какой-то статистике по количеству ДТП, тут достаточно сложно. Если мы говорим о ДТП с пострадавшими, они как-то все-таки регистрируются. Потому что уголовные дела по ним потом открываются и расследуются. Что касается ДТП без пострадавших, тут вообще очень сложно о чем-то говорить. Потому что часто либо просто разъезжаются, либо иногда оформляют европротоколы. Статистика, в принципе, – наука достаточно лукавая и зависит от того, по каким критериям те или иные события относятся к той или иной области статистики. Манипулировать ею достаточно легко для того, чтобы обосновать те или иные меры, которые нужно или хочется принять".

Експерти зазначають, що нові підрозділи – це додатковий штат і, звичайно ж, фінансування. У проекті Державного бюджету на 2018-й рік передбачено збільшення видатків на правоохоронців. Зокрема, на Міністерство внутрішніх справ пропонують виділити майже 64 мільярди гривень, із них 24 мільярди – на національну поліцію.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram