У ЄС за нелегальні рубки настає кримінальна відповідальність
Загрузка плеера...

У Європі не розуміють, що таке нелегальні рубки, тому що вкрадене діти нема куди. У країнах ЄС за переробку нелегально вирубаної деревини передбачена кримінальна відповідальність.

В Україні ж нелегальні рубки бачить податкова, місцева громада, а крайній – лісник, який не отримує зарплату. Тому в Україні має працювати система у комплексі. У нас неврегульоване питання використання лісу і стратегії розвитку деревообробки, як промислової галузі.

Юрій Марчук, кандидат сільськогосподарських наук, доцент:

"Європа не розуміє, що таке нелегальні рубки. Якщо спитати будь-якого європейського лісника про нелегальні рубки, на вас будуть дивитися великими очима. Чому? Тому що вкрадене діти нема куди. Настає кримінальна відповідальність за його переробку. Коли працівника лісової охорони, який не отримує заробітну плату під охороною тисячі гектарів, на пилорамі крадений переробляють, відправляють за кордон. Це бачить податкова, місцева громада, а крайній – лісник, то це не зовсім правильно. Повинна працювати система у комплексі. Питання використання лісу і стратегії розвитку деревообробки в Україні, як промислової діяльності, теж нема. Це треба зазначити, бо якщо лісівники вирощують ліс, ми повинні розуміти, куди він піде, і куди подіти вирощену деревину. Чи зробити велику українську лісопильню, яка буде переробляти 500 тис. кубометрів кругляку, робити дошку і відправляти на захід, а ми будемо завозити штучну столярку? Чи ми будемо орієнтуватися на заводи, які роблять ДСП, ДВП? Чи ми будемо якусь кінцеву продукцію. Це теж стратегія, яку має напрацювати Кабмін".

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram