Українці мають знати більше про ліки
Загрузка плеера...

До закону про лікарські засоби необхідно внести зміни щодо доступу до результатів доклінічного вивчення та клінічних випробувань лікарських засобів. Про це заявила голова комітету Верховної Ради з охорони здоров'я Ольга Богомолець.

Нардеп наполягає на тому, що "заборона розголошення результатів досліджень є нонсенсом – суспільство має право знати, що йому пропонують вживати, адже в Україні щороку проводиться близько 200 клінічних випробувань".

Богомолець зауважила, що доступ до закритої інформації про реальний вплив ліків на наше здоров'я мають лише виробники ліків і ще кілька відповідальних осіб із Міністерства охорони здоров'я.

Згідно з чинним законом про лікарські засоби, інформація, що міститься в заяві про державну реєстрацію лікарського засобу та додатках до неї, підлягає державній охороні від розголошення та недобросовісного комерційного використання. Серед цих додатків, зокрема, – матеріали доклінічного вивчення, клінічного випробування та їх експертиз.

Варто наголосити, що проти доступу до інформації про доклінічні випробування ліків виступили галузеві асоціації, серед яких Європейська бізнес-асоціація. Її представники вважають, що умови доступу до матеріалів клінічних випробувань можуть нести ризики для фармацевтичних компаній.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram