Із законом про освіту можуть "дати задню"
Загрузка плеера...

Україна може продовжити перехідний період вивчення мов нацменшин або відтермінувати введення в дію нещодавно ухваленого закону про освіту шляхом внесення часткових правок. Про це заявив спікер Верховної Ради Андрій Парубій під час зустрічі з президентом Світового конгресу українців Євгеном Чолієм.

Водночас голова парламенту зауважив, що у питаннях мови чинна влада буде стояти твердо і не буде міняти сьому статтю закону "Про освіту".

Також Парубій наголосив, що "незнання української мови є дискримінацією українців, їхнього права на роботу, обмеженням права на навчання і перспективи в Україні".

Напередодні заяви глави Верховної Ради, у Берегово для обговорення ситуації із новим законом про освіту і дотримання прав нацменшин на Закарпатті прибули 17 представників посольств різних країн Європи.

Гості відвідали одну із місцевих шкіл, де вчителі прокоментували закон. За словами освітян, залишити викладання усіх предметів угорською, але покращити вивчення державної мови є найкращим варіантом.

Керівники міста та району наголосили, що Закарпаття завжди було багатонаціональним краєм, але тут ніколи не було міжнаціональної ворожнечі. Однак зараз з'явилася певна напруга через провокаторів, які роздувають проблему.

Нагадаємо, після підписання Президентом Петром Порошенком закону "Про освіту", Угорщина та Румунія гостро розкритикували Україну через мовну статтю.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram