Дітей з інтернатів можуть відправити у звичайні школи
Загрузка плеера...

Діти зі шкіл-інтернатів повинні ходити до загальноосвітніх навчальних закладів, а не перебувати у "створених для них гетто". Про це на семінарі, присвяченому реформуванню інтернатів заявив заступник міністра освіти й науки Павло Хобзей.

Павло Хобзей, заступник міністра освіти й науки:

"Дітей не потрібно відділяти від інших, навпаки, треба сприяти їх соціалізації. А поки дитині не знайшли сім'ю, колеги з Мінсоцполітики мають подбати про те, аби вона могла тимчасово проживати в пансіонаті".

Він зазначив, що на сьогодні в Україні працює 751 інтернат, де живе 1,5% усіх дітей держави, а це – понад 100 тисяч неповнолітніх.

Цьогоріч влітку Кабінет Міністрів ухвалив реформу, яка передбачає скорочення кількості дітей в інтернатах від 1,5 до 0,5% за період до 2026 року.

Діти, які з певних причин не можуть проживати у сім'ях, будуть жити у спеціалізованих невеличких установах, які називатимуться сімейними. У таких закладах доглядатимуть щонайбільше 15 дітей. Але наразі сімейних будинків є лише кілька на всю Україну. Діти, батьків яких позбавили батьківських прав, від яких відмовилися абощо, більше як по півроку перебувають у лікарняних стаціонарах. Там вони не отримують належного догляду та забезпечення, особливо на периферії та невеличних районах.

Зазначається, що реформа не торкнеться лише санаторних, спеціалізованих та спеціальних шкіл-інтернатів.

Варто зазначити, що новий закон "Про освіту" передбачає відкриття мистецьких, спортивних, військових і наукових навчальних закладів для дітей-сиріт.

За словами Павла Хобзея, "спеціалізовані школи – це школи для обдарованих дітей, де виховують майбутніх олімпійських чемпіонів, розвивають дитячі таланти. Такі інтернати можуть бути з початкової школи, але наукові та військові – найраніше з п'ятого класу. Проте, розглядається ідея зробити їх із 7-го".

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram