МОЗ прописав українцям антидепресанти
Загрузка плеера...

Міністерство охорони здоров’я розширило список препаратів, що входять до так званої програми "Доступні ліки". Починаючи з 2018 року, у деяких аптеках українцям обіцяють безкоштовно чи з великою знижкою віддавати засоби проти проблем із травленням, анемії у вагітних та – що символічно – депресії. Схоже, у відомстві нарешті усвідомили: їх діяльність призводить до масових нервових розладів.

Говорячи серйозно, за понад півроку з моменту впровадження системи "Доступні ліки" урядовцям так і не вдалося домогтися її нормального функціонування. По-перше, для отримання препарату за кошт держави потрібен рецепт, дістати який – надскладне завдання, особливо для людей похилого віку.

По-друге, в аптеках намагаються якомога менше мати справу з пільгами. Причина – невчасна та неповна компенсація державою різниці між звичайною ціною та вартістю для учасників програми. Схоже, 235 мільйонів гривень з бюджету були використані не лише за призначенням, але й осіли десь у кишенях чиновників. А під приводом розширення списку ліків МОЗ хоче у своє розпорядження ще 300 мільйонів. Втім, українцям, за версією пані Уляни Супрун, варто не рахувати свої гроші, а жувати антидепресанти.        

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram