Кредити Україні потрібні, щоб повертати кредити?
Загрузка плеера...

Однією з найгучніших для України новин саміту Східного партнерства стала заява міністра фінансів Олександра Данилюка про те, що Україні від ЄС буде виділено орієнтовно 1,8 мільярдів євро. Втім, нової програми, у рамках якої ЄС має надавати Україні макрофінансову допомогу протягом 2018-2019-го року, поки що немає.

Дмитро Корнійчук, політолог:

"Пока еще нет подтверждения ни со стороны европейских чиновников, ни со стороны Еврокомиссии о том, что будет выделена какая-то помощь. В частности, никто не подтверждал эти цифры 1,8 миллиардов евро, которые якобы должны быть выделены в 2018-2019 году. Это раз. Во-вторых, мало кто помнит, что в 2015-м году была выделена аналогичная макроэкономическая помощь.До сих пор мы не получили третий транш еще по тем договоренностям 2015-го года. Поэтому, крайне сомнительно, что кто-то будет предоставлять нам макроэкономическую помощь до тех пор, пока не будет выполнено первое кредитное соглашение".

Водночас керівництво України явно зацікавлене домовитися про такого роду проекти на майбутнє. На думку експертів, влада знову просить макрофінансову допомогу через борги за старими програмами. За різними оцінками, наступного року держава має віддати близько 10 мільярдів доларів зовнішніх боргів, а у 2019-му ця сума буде вже значно більшою і становитиме загрозу для української економіки.

Олексій Якубін, політолог:

"Власть сейчас пытается найти любые способы, любые источники как можно покрыть вот эту огромную расходную часть, связанную с покрытием внешнего долга. Скорее всего, будут новые попытки продаж еврооблигаций, так называемых евробондов. Но также поднимается идея использования вот этих новых кредитных средств. То есть, если говорить глобально, эти деньги нужны, чтобы возвращать кредиты".

Самі представники української влади поки що теж заявили лише про те, що нова програма фінансування є кроком для посилення взаємодії з ЄС, а її умови відповідатимуть основним пріоритетам уряду і стратегічним цілям держави. Мовляв, сусіднім країнам схожі програми допомогли впровадити важливі реформи та поліпшити інфраструктуру. Проте що саме зібралися цього разу реформувати на позичені кошти в Україні, міністр Данилюк поки не уточнив.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram