Кредит від ЄС: на що Україна міняє ліс-кругляк
Загрузка плеера...

Кошти, які ЄС вже надала Україні у вигляді макрофінансової допомоги з 2015-го року, були витрачені в основному на закупку європейського газу та оплату послуг європейських консультантів. За словами експертів, гроші, які потім віддаватимуть українці, працюють не зовсім на наші інтереси і до країни фактично не заходять.

Олександр Охріменко, економіст:

"Частично заплатили за газ, а частично заплатили за различные реформаторские лекции. Это такая система, это скрытая коррупция. Когда Евросоюз дает деньги, но при этом выплачивает нужным госчиновникам деньги. И всех это более-менее устраивает".

Кредитний пакет обсягом 1 мільярд 800 мільйонів євро Євросоюз запропонував Україні у 2015-му році. У рамках програми Україна отримала вже два транші по 600 мільйонів. Виділення третього було призупинено до моменту ухвалення Верховною Радою необхідних законопроектів, зокрема про зняття мораторію на вивіз лісу-кругляку. Але питання це зависло ще на рівні профільного комітету парламенту й голосів для його ухвалення нема.

Юрій Турянський, економіст:

"Деревообробна і меблева промисловість зросла за час введення мораторію. Це говорить про те, що абсолютно правильний сигнал для економіки і мораторій потрібно зберегти. А що пропонується взамін - взяти 600 мільйонів євро і їх спожити? А в результаті ми маємо, що на нестворених робочих місцях люди мають шукати собі хліба для прожиття, вирушаючи на заробітки в інші країни. Оце ми будемо мати в результатів того, що сьогодні дозволимо експортувати кругляк".

Водночас експерти зазначають, що попри надання чи ненадання коштів, вирішувати питання із зняттям мораторію на вивіз сировини владі однаково доведеться. Воно фігурує у підписаних Україною міжнародних угодах, у тому числі і про асоціацію з ЄС.

Володимир Воля, політолог: 

"С точки зрения экономической и геополитической для Украины было бы более правильно вывозить готовую продукцию с добавленной стоимостью. Но, вместе с тем, есть другая сторона, формальная. Это подписанные соглашения. И тут вопрос: кто и как спешил подписывать Соглашение об ассоциации, когда, оказывается, такие вредные для Украины положения были вписаны".

Цього року на третій транш від ЄС сподіватися вже марно. Окрім зняття мораторію на вивезення лісу-кругляку, українська влада не виконала ще цілу низку принципових для європейців умов. Зокрема, йдеться про реальну боротьбу з корупцією та перевірку електронних декларацій чиновників та народних депутатів, що є особливо болісним питанням для українських можновладців.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram