Влада не використовує половину позичених коштів?
Загрузка плеера...

Україна не використовує половину коштів, які позичила з 2014 до 2016-го року в міжнародних фінансових організацій. У звіті Рахункової палати йдеться про те, що за цей час держава освоїла лише 49% наданих під розвиток кредитів.

Ганна Гопко, голова комітету ВР з питань закордонних справ:

"На низький рівень вибірки негативно впливає відсутність стратегії реформування  різних секторів. Це проекти, які стосуються енергоефективності, чи це стосується житлово-комунальної сфери, чи це інфраструктурні проекти. Також ми бачимо, що є неефективна робота конкретних міністерств, відповідальних за кошти, які ми беремо під розвиток. У результаті ми маємо таку просту картину, як саботаж чи затягування використання тих коштів, які нам дали міжнародні фінансові організації"

За весь цей час у державі так і не з’явилася стратегія, куди і як спрямовувати залучені кошти. Влада котрий рік поспіль не може визначитися, які галузі та напрямки буде реформувати у першу чергу.

Віктор Мазярчук, експерт із державного управління та публічних фінансів:

"По факту, ми залучаємо кошти на неефективне використання, не ключове якесь, яке зараз, саме у цей час є потрібним. Тому в першу чергу треба визначитися з пріоритетами та систематизувати їх. На жаль, ми бачимо, що у нас стратегічні документи дуже часто не відповідають один одному, є суперечності в них. Стратегія "Україна-2020" у деяких моментах суперечить середньостроковому плану уряду 2017-2020. Цього просто апріорі не може бути!"

Також не проводиться системний аналіз проектів, які міжнародні організації пропонують втілювати на території України і під реалізацію яких надаються кошти.

Олексій Рябчин, народний депутат України:

"Не всі проекти, які пропонуються, корисні для України. Треба завжди відстоювати національні інтереси. Тому що серед міжнародних організацій є дуже потужні лобісти, яким цікаво заробити на Україні. Тому треба дивитися, що ми підписуємо. Має бути нормальна державницька позиція".

Незважаючи на те, потрібний проект чи ні, він втілюється, заморожений чи не розпочався зовсім, гроші платників податків із державного бюджету йдуть на сплату відсотків за цими позиками. За словами Олексія Рябчина, із 2014-го по 2016-й рік держава сплатила комісію за надані кредити понад 33 мільйони євро та 6 мільйонів доларів.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram