Розгляд справи Насірова по суті призначили на грудень
Загрузка плеера...

Справу за обвинуваченням відстороненого від посади голови Державної фіскальної служби Романа Насірова призначили до розгляду. Таке рішення за результатами попереднього розгляду ухвалив Шевченківський районний суд міста Києва. Окрім того, Феміда продовжила обвинуваченому термін дії процесуальних зобов'язань до 25 січня наступного року. Тож наразі фіскалу доведеться ще поносити електронний браслет і не виїжджати за межі України.

Під час засідання адвокати Насірова клопотали про скасування запобіжного заходу, а також заявляли про безпідставність обвинувачень. Також сторона захисту поскаржилася на бездіяльність слідчого та попросила суд відмовити ПАТ "Укргазвидобування" у визнанні цивільним позивачем. Натомість прокурори просили продовжити на два місяці термін дії зобов'язань, покладених на Насірова як обвинувачуваного, і призначити справу до розгляду по суті.

Роман Симків, прокурор САП:

"Нами, окрім обвинувального акту, до суду було скеровано клопотання про продовження процесуальних обов'язків обвинуваченим. Ми клопочимо про продовження усіх цих обов'язків, які діють, ще строком на два місці. Також підготовлено заперечення на одну із ухвал, які виносилися у ході досудового слідства слідчим суддею".

Сам Насіров заявив, що не вважає свої дії злочином. За його словами, усе було законно.

Роман Насіров, відсторонений голова Державної фіскальної служби України:

"Получается интересный юридический парадокс: как так сторона обвинения только на основании своих документов, материалами это назвать нельзя, материалов там нет, подготовила и выпихнула обвинительный акт. Мы же со своей стороны и я лично написали клопотання о закрытии уголовного дела. Потому что мы предоставили стороне обвинения все материалы, которые окончательно разбивают и так выдуманное дело".

Під час судового засідання Насіров висловив радість щодо розгляду його справи в суді, мовляв, тепер сторона захисту зможе надати докази відсутності складу злочину.

Роман Насіров, відсторонений голова Державної фіскальної служби України:

"Раз дело уже подано в суд, то нам, мне лично, важно, чтобы оно рассматривалось в суде. Потому что только в суде мы сможем с сегодняшнего дня начинать открывать наши материалы, обосновывать нашу позицию и доказать насколько ангажированным, выдуманным, политизированным было и есть это дело".

Відтак обвинувачуваний та його адвокати не виступали проти призначення справи до розгляду по суті. Відповідне судове засідання призначили на 10 годину ранку 7 грудня.

За інформацією Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, Роман Насіров упродовж 2015-2016 років, діючи в інтересах народного депутата Олександра Онищенка, дав керівникам регіональних і територіальних органів ДФС вказівку приймати безпідставні рішення про розстрочку податкового боргу низці фірм, чим завдав державі збитків приблизно на два мільярди гривень.

Роман Симків, прокурор САП:

"Насірова уже не підозрюють, а звинувачують у тому, що він прийняв ряд необґрунтованих рішень про розстрочення податкових зобов'язань трьох підконтрольних народному депутату Онищенку підприємств. Внаслідок чого до бюджету не надійшло понад 2 млрд грн".

За словами прокурора САП, наразі ці компанії фактично не мають змоги погасити борг. Тому немає можливості повернути до державного бюджету хоча б частину втрачених коштів. Прокурори наполягають, що мають достатньо доказів щодо безпідставних рішень Романа Насірова.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram