За місце голови Верховного суду борються 5 осіб
Загрузка плеера...

На місце голови Верховного суду України претендують щонайменше п'ять осіб. Про це повідомили ЗМІ з посиланням на зібрання суддів касаційних інстанцій.

Першим кандидатом на пост керівника оновленого ВСУ став нинішній виконувач обов'язків голови Дмитро Луспеник. Ще чотири особи самостійно висунули свої кандидатури. Серед них – колишній голова Вищого господарського суду Богдан Львов. І представник адвокатури Львов, і основний кандидат Луспеник отримали негативний висновок від Громадської ради доброчесності.

У ГРД повідомляють, що суддя Вищого спеціалізованого суду Луспеник приватизував квартиру, яка належала його матері. Справа в тому, що перед цим посадовець використав своє право на безоплатну приватизацію, а потім отримав приватизовану матір'ю квартиру у подарунок. У раді доброчесності вважають, що такі дії свідчать про використання службового становища для власної вигоди. При цьому формально суддя не порушував закон. Крім того, активісти заявили про скарги на суддю від громадян, справи яких він розглядав.

Екс-голова Вищого господарського суду Богдан Львов взагалі виявився колишнім фігурантом кримінального провадження. Справу порушили за фактом винесення неправосудного вироку, проте згодом правоохоронці припинили розслідування. У раді доброчесності зазначили, що суддя втрутився в автоматизовану систему документообігу, аби вплинути на склад суддівської колегії. Львов також фігурував у журналістських розслідуваннях, пов'язаних з корупційними справами.

Відзначимо, кількість кандидатів на посаду голови Верховного суду може збільшитись. Загалом до оновленого ВСУ увійшли 25 осіб із сумнівною репутацією.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram