НАЗК не захищає суддю-викривача
Загрузка плеера...

Національне агентство з питань запобігання корупції не захищає викривачів нечистих на руку високопосадовців. Про це розповіла суддя Октябрського райсуду Полтави Лариса Гольник, на яку минулого тижня напали невідомі через її професійну діяльність.

Лариса Гольник, суддя Октябрського райсуду м. Полтави:

"Я звернулася до НАЗК про захист як викривача. Понад 7-8 місяців вони проводили перевірку за моїм зверненням. Припис винесений на ім'я голови Вищої Ради правосуддя Ігоря Бенедесюка. У приписі констатувалося порушення моїх прав як викривача з боку голови Октябрського районного суду – Струкова. Вища Рада правосуддя повідомила про результати, що вони розподілили це як звернення, і це буде вирішуватися у загальному порядку.

За словами судді-викривача, вона довго не могла потрапити на прийом у відомстві, зокрема до Олександра Скопича, який займається питаннями захисту викривачів. Натомість у НАЗК заявили про тиск на них.

Лариса Гольник, суддя Октябрського райсуду м. Полтави:

"Я намагалася просто потрапити на прийом до НАЗК. Але там вони настільки закриті, мені кажуть почекайте. Ще щось. Але потрапити на прийом і особисто поспілкуватися неможливо. Я все ж проходжу, знаходжу того ж Скопича, спілкуюся. Він слухати не хоче і повідомляє, що люди, які перебувають в Києві, підтримують Струкова, і повідомляють, що у нього неприємності через припис НАЗК. Тобто орган, який покликаний захищати викривачів, вказує на те, що на них здійснюється тиск".

Як відомо, 22 листопада у Полтаві побили суддю Октябрського райсуду Ларису Гольник. Двоє озброєних невідомих напали на жінку та її чоловіка просто посеред міста. Такі дії зловмисників пов'язують із професійною діяльністю судді, адже вона вела адміністративну справу проти міського голови Полтави Олександра Мамая.

Лариса Гольник, суддя Октябрського райсуду м. Полтави:

"Уже тривалий час прокуратура Полтавської обл. не демонструє серйозних і послідовних кроків у боротьбі з корупцією. Тривалий час не розслідувалися справи щодо причетності мера міста Полтави до злочину, який пов'язаний зі мною, а саме: пропонування неправомірної вигоди, а також втручання у мою діяльність. Закривають ці провадження. Закриваються провадження щодо голови Октябрського районного суду – Струкова: нанесення мені тілесних ушкоджень головою суду. Нанесення тілесних ушкоджень моєму чоловікові – справа також не розслідувана".

Натомість Лариса Гольник заявляє про тиск на неї з боку міського голови та інших високопосадовців із його оточення.

Лариса Гольник, суддя Октябрського райсуду м. Полтави:

"Та історія, яка почалася ще з 2014 року, коли до мого провадження надійшла справа відносно мера, я вважаю, що після цього почалася історія послідовної безкарності тих осіб, які увійшли в оточення полтавського міського голови Мамая, а також голови Октябрського районного суду м. Полтави Олександра Струкова. Тому я пов'язую цей напад з цим оточенням. Я підозрюю, що замовником цього злочину може бути відома в Полтаві особа – Олександр Ковжога, який представляв інтереси безпосередньо мера міста в судовому розгляді справи. Ця особа також близька до голови Октябрського суду. Він знаходиться у близьких з ним відносинах".

Враховуючи усі зазначені обставини, суддя-викривач не виключає, наприклад, витоку інформації під час розслідування справи, а її адвокат заявляє про гальмування процесу.

Роман Маселко, адвокат Лариси Гольник:

"Із серпня місяця жодних дій боку прокуратури по цій справі не здійснено. Ми усвідомлюємо, що справа, яка розслідувалася в прокуратурі, передана в НАБУ, є в стані, який тяжко передати до суду, але навіть при цій доказові базі, думаю, достатньо фактів, щоб скласти відповідну підозру, обвинувальний акт, і хай вже суд розбирається. Однак ми бачимо, що у прокуратурі ця справа гальмується".

За словами Лариси Гольник, вона довго добивалася, щоб справу не поховали у прокуратурі. Проте наразі вона не певна, що прокуратура та служителі Феміди будуть об'єктивно розглядати справу щодо побиття її та чоловіка.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram