В Україні зникло понад 10 тисяч малих річок
Загрузка плеера...

Із 1992 року з карти України зникло понад 10 тисяч малих річок. Про це заявили у прес-службі Всеукраїнської громадської організації "Асоціація рибалок України".

Експерти переконані, що країна вкрай незадовільно поводиться із водними ресурсами. Протягом останніх 20 років майже не проводилися меліоративні роботи з розчищення замулених витоків річок, що призвело до пересихання водойм. Фахівці додали, що в Україні зараз поширеним є явище маловоддя, що проявилося лише сімдесятивідсотковому наповненні річок.

У повідомленні сказано, що останнім часом береги водойм активно забудовують попри заборону чинного законодавства. Представники громадської організації розповіли, що "там, де раніше були заплавні луки, природні нерестовища риби, мальовничі протоки, сьогодні приватні домоволодіння. Заганяючи береги річок у бетон, цим їх позбавляють можливості самоочистити води".

Як приклад в асоціації назвали річку Ірпінь, заплавну частини якої планують забудувати. У громадській організації назвали такі дії "порушенням вимог природоохоронного, земельного, водного законодавства" і додали: "якщо не зупинити забудову заплавної частини, яка є серцем річки, то річка Ірпінь зникне".

Варто зазначити, що на території України є 73 тисячі річок, 40 тисяч озер, 1100 водосховищ, 400 тисяч ставків, що сягає 1,1 млн га прісних водойм. Водночас на карті Європи ми зафіксовані як маловодна країна через надмірну забрудненість водних ресурсів, які не придатні до водозбору питної води.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram