Японія може скинути в океан радіоактивну воду
Загрузка плеера...

У Японії досі не вирішили, що робити із мільйонами тонн радіоактивної води, яка після призупинення роботи станції зберігається у майже 900 герметичних резервуарах. Вміст ємностей може вилитися від ще одного потужного землетрусу або цунамі.

Влада країни хоче поступово скинути радіоактивну воду в Тихий океан. За словами експертів, які консультували уряд, рідина очищена від усіх радіоактивних елементів, окрім тритію. Він, на думку фахівців, у невеликих кількостях безпечний.

Водночас фахівець з Університету Токіо Наоя Секія заявив, що воду з атомної електростанції спускати не можна, поки люди не будуть добре поінформовані та психологічно готові до цього.

Місцеві рибалки бояться, що їхній промисел, який тільки нещодавно почав відроджуватись, знову занепаде. Адже рибу, виловлену у забрудненій воді, не купуватимуть споживачі.

Деякі фахівці запропонували перемістити резервуари у допоміжне сховище або затримати спуск принаймні до 2023 року. За їх розрахунками, саме тоді половина тритію, який потрапив у воду на час катастрофи, зникне природним чином.

Наразі загроза забруднення Тихого океану зростає з кожним днем, адже кількість радіоактивної води на "Фукусімі" поступово зростає. Рідина змішується з ґрунтовими водами, що просочуються через тріщини в стінах будівлі реактора.

Нагадаємо, аварія на атомній електростанції трапились у 2011 році на острові Хонсю у результаті руйнівного землетрусу та цунамі.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram