Польща судиться з українським ЗАЗом
Загрузка плеера...

Польща судиться із Запорізьким автомобілебудівним заводом, вимагаючи від підприємства 70,5 млн доларів. ЗМІ повідомляють, що судовий розгляд ініціювало міністерство розвитку Республіки Польща, позов підготувала і подала державна скарбниця.

Причиною невдоволення сусідів стала приватизація державного підприємства. Йдеться про варшавську "Фабрику легкових автомобілів".

У 2005 році компанію вирішили продати, аби врятувати її від банкрутства. Український ЗАЗ придбав контрольний пакет акцій за досить низькою ціною. Натомість автомобілебудівний завод зобов'язався підтримувати польську компанію, розширювати обсяг виробництва та зберігати робочі місця. Інвестиційний план було розроблено на п'ять років. Втім, у Польщі нарікають, що за цей період підприємство залишили більше 80% працівників. Частину території фабрики продали, кілька цехів було знесено. Зараз завод працює, проте автомобілі тут уже не випускають. Натомість фабрика виробляє світильники і паркани.

На Запорізькому автомобілебудівному заводі вважають, що вже виконали свої зобов'язання, і посилаються на висновки незалежного аудитора.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram