Шульца змушують відмовитися від опозиційності
Загрузка плеера...

Незважаючи на готовність Християнсько-демократичного союзу йти на повторні парламентські вибори, цей варіант розв’язання коаліціади у Німеччині виглядає все менш ймовірним. Федеральний президент республіки Франк-Вальтер Штайнмаєр наполягає на тому, аби запеклі опоненти під час останнього волевиявлення – виконувачка обов’язків канцлера Ангела Меркель та лідер "соціал-демократів" Мартін Шульц – сіли за стіл переговорів. 

Раніше Шульц неодноразово заявляв про перехід у опозицію та відмову від будь-яких домовленостей із ХДС. Проте загроза розпуску Бундестагу переконали екс-голову Європарламенту змінити свою думку. СДП все ж не гарантоване поліпшення результату, а угода з партією влади дозволить тут і зараз делегувати до уряду щонайменше третину міністрів. Окрім Меркель та Шульца, участь у переговорах візьме лідер баварського Християнсько-соціального союзу Горст Зеєгофер.

Нагадаємо, що Ангела Меркель ініціювала створення коаліції "Ямайка", до якої мали увійти ХДС, "вільні демократи" та "зелені". Проте потенційні партнери канцлера в останній момент відмовилися від співпраці. Таким чином, Німеччина зіткнулася із загрозою найбільшої політичної кризи за останні 50 років.    

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram