НАБУ візьме в ГПУ, але не все
Загрузка плеера...

В Національному антикорупційному бюро України відповіли на закиди з боку Генеральної прокуратури про відмову приймати справи.

У НАБУ пояснили, що через закінчення повноважень слідчих органів здійснювати розслідування законом передбачена передача до їх відомства підслідних їм проваджень, зареєстрованих до грудня 2015 року. В Антикорупційному бюро кажуть, що не бачать підстав не приймати матеріали таких проваджень від ГПУ.

Сергій Таран, політолог:

"Правоохоронні структури всі так чи інакше перебувають перед якимось політичним впливом, і навколо політичної боротьби розгортається дискусія щодо ефективності тих чи інших правоохоронних структур. Сама по собі конкуренція різних правоохоронних структур є нормальним явищем. Інша річ, що конкуренція має відбуватися не навколо голосних заяв, не навколо звинувачень, не навколо політичної боротьби, а навколо конкретних справ, які мають стати основою, щоб громадяни порівнювали кількість порушених справ, кількість справ доведених до суду, і головне кількість отриманих вироків".

У Бюро зазначили, що попереджали про виникнення ризиків для поточних розслідувань щодо топ-корупціонерів на час передачі справ. Одна з причин – брак людського ресурсу, а також поєднання детективами функцій слідчих та оперативників. Такі умови роботи у НАБУ вважають неспівставними із можливостями, які донедавна були у Генеральної прокуратури. Скільки часу потребуватиме опрацювання матеріалів тисяч справ, підслідних НАБУ та зареєстрованих до грудня 2015 року, у відомстві наразі сказати не можуть. Тому не виключають гальмування деяких розслідувань.

Сергій Таран, політолог:

"Поки НАБУ випереджає інші структури за кількістю гучних заяв, ГПУ – за кількістю доведених до суду справ, НАЗК – за медійною увагою. ДБР щойно створене, має пройти певний час поки буде сформовано штат, поки людей візьмуть на роботу, і можна буде говорити про те, що вони можуть працювати. Але поки вони не можуть вести повноцінно слідство, а в ГПУ забрали слідство. Тому тут теж є певна колізія, яка буде, напевно, політизована".

У Національному антикорупційному бюро звернулися до ГПУ, народних обранців та експертного середовища із проханням не спекулювати на цю тему у своїх коментарях на адресу НАБУ.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram