Українці запалюють свічки у пам’ять жертв голодоморів
Загрузка плеера...

Українці запалюють свічки, щоб вшанувати пам’ять жертв голодоморів в Україні.

Ксенія, студентка:

"Запалювала минулого року і позаминулого. Ми повинні віддати таку честь тим людям. Тому я відчувала, що потрібно запалити"

Пам’ятні заходи розпочалися наприкінці тижня. Другий рік поспіль у Києві проводиться благодійно-просвітницька акція "Свічка пам’яті".

Анжеліка Рудницька, ініціатор акції:

"Йдеться не тільки про ту свічку, яку ми запалюємо на підвіконні. «деться про дійство, яке збирає навколо себе відомих людей і небайдужих людей… Ми кожного разу, згадуючи про невинно убієнних голодом, допомагаємо тим, кому зараз найгірше. І цього разу ми збираємо гроші для хоспісу літніх людей, які живуть зараз під Києвом, але які сюди потрапили із зони бойових дій. Це літні люди, які виявилися нікому не потрібні, які знають, що таке сидіти без хліба, що таке обстріли. І ми не хочемо, щоб у XXI столітті знову повторювалися голодні смерті".

До сьогодні щороку українці дізнаються нові жахливі факти тих трагедій.

Валерія, студентка:

"У школі розповідали і бабуся розповідала, прабабуся була однією з тих, хто це пережив".

Під час пам’ятних заходів особливу увагу організатори приділяють просвітницькому напрямку. На чию пам’ять запалюються свічки, у київському національному університеті Тараса Шевченка, розповідала професор Людмила Гриневич.

До вшанування пам’яті жертв голодомору доєдналися не лише науковці, студенти та викладачі, а й політики та митці.

Наталя Сумська, народна артистка України:

"Ліку таким акціям немає. І вони мають тривати доти, доки сумління не стане найвищого ґатунку в державі. А тоді воно само собою стане днем пам’яті... Ну, я не уявляю при тому перебільшенні харчів, яке зараз продається. І, на жаль, на 90% не знижується ціна в кінці дня, аби люди, які не можуть собі цього дозволити, могли придбати. На жаль, ніхто не може долучитися до якихось прогресивних дій у цьому напрямку".

Кожну четверту суботу листопада в Україні також проходить акція під час якої громадяни запалюють пам’ятні вогники у вікнах своїх домівок.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram