Профспілка закликає врятувати лісову галузь
Загрузка плеера...

Реформування лісової галузі в Україні розпочалося кулуарно. Про це заявили представники Профспілки працівників лісового господарства України.

Степан Кривов’язий, голова Профспілки працівників лісового господарства України:

"Ми були щиро здивовані прийняттям Кабінетом Міністрів такої стратегії. При чому прийняттям досить, я би сказав, кулуарно, якось секретно, без обговорення. Навіть не погодивши, я не кажу вже про соціальних партнерів, де вони написали, що цей документ не потребує узгодження".

Справа в тому, що український уряд затвердив Стратегію реформування лісового господарства до 2022 року. Відповідне рішення минулого тижня було ухвалено на засіданні Кабінету Міністрів, а цього тижня документ уже підписав Президент України Петро Порошенко.

Юрій Марчук, голова ГО "Незалежне експертне партнерство", кандидат сільськогосподарських наук, доцент:

"Чому з'явилося питання Стратегії? 4 липня уряд своїм Розпорядженням розніс державні підприємства на ряд груп: держпідприємства, які не підлягають приватизації, держпідприємства, які підлягають приватизації, держпідприємства, які підлягають концесії. Так вийшло, що ми уже з рішення уряду дізналися, що всі підприємства лісового господарства опинилися у переліку, які підлягають концесії. Мова іде про державний лісовий фонд, який належав державі і відповідно до ст.13 Конституції України є власністю усього українського народу, чомусь повинен бути переданий у концесію, на якихось умовах, які не обговорені, законодавство не розроблене і хто буде цим концесіонером - невідомо".

Наразі Кабмін має розробити низку заходів щодо розвитку лісів, сталого природокористування, удосконалення системи держуправління у сфері охорони, захисту, використання та відтворення лісових насаджень. Також урядовці повинні розробити та подати на розгляд парламенту законопроект щодо удосконалення системи фінансування цієї галузі, її розвитку, ефективності, не допускаючи при цьому обмеження управлінської та фінансово-економічної самостійності держлісгоспів.

Проте, трудові колективи сфери лісового господарства обурило те, що їх не залучили до обговорення питання реформування їхньої галузі та розробки відповідної законодавчої бази. Тому днями провели Всеукраїнське зібрання профспілкового активу для розробки власної стратегії.

Степан Кривов’язий, голова Профспілки працівників лісового господарства України:

"Було досить бурхливе обговорення цієї Стратегії. Чому це обурило колективи і фахівців? Нас є десь 350 підприємств. І ось виникла ідея створити єдиного монстра, монополіста, прибрати все до своїх рук. Поки буде йти процедура створення такого підприємства, буде ліквідація держлісгоспів".

Профспілки категорично виступають проти передачі лісів у концесію. Всеукраїнське зібрання розробило Резолюцію і звернення до керівництва держави з пропозицією створити робочу групу для вирішення питання розвитку сектора лісового господарства. Від влади вимагають виконання вимоги і врахування пропозицій. Інакше люди готові вдатися до більш активних дій.

Степан Кривов’язий, голова Профспілки працівників лісового господарства України:

"Прийнята відповідна Резолюція, де є вимоги до КМУ та інших органів влади, щоб скасувати цю стратегію. Збори ми не закрили, пішли на перерву на певний період, виставимо вимоги уряду і владним структурам і будемо очікувати, як вони будуть виконуватися. Якщо не будуть, ми будемо вживати інших заходів аж до страйків".

У Державному агентства лісових ресурсів кажуть, що його відомство відкрите до обговорення та підтримки пропозицій профспілки.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram