Захист тварин в Україні має вийти на новий рівень
Загрузка плеера...

24 листопада у столичному Українському домі відбулася презентація законопроекту №7267 про власників, відповідальність та благополуччя тварин.

У заході взяли участь народні депутати України, представники громадських організацій, юристи та експерти.

Учасники презентації наголосили, що законопроект передбачає виведення українського законодавства щодо захисту тварин на рівень стандартів європейських конвенцій.

За словами Ірини Коробко, цей законопроект змінить філософію ставлення людей до тварин: від простого захисту суспільство перейде до забезпечення благополуччя. Європейські країни прийшли до цього вже дуже багато років тому й Україна нарешті рухається у тому ж напрямку.

Ірина Коробко, юрист-міжнародник, ГО "Юристи за захист тварин"

"Ми, у першу чергу, маємо рівнятися на міжнародно-правові стандарти. У Європі це, в першу чергу, стандарти Ради Європи. Рада Європи на сьогоднішній день ухвалила 5 основних конвенцій, які стосуються захисту тварин. І Україна доєдналася лише до однієї. Ми ратифікували Європейську конвенцію про захист домашніх тварин, яка встановлює основні принципи поводження з тваринами".

Саме зараз цей проект закону формує старт для створення нормального законодавчого поля для існування тварин.

Сергій Харьков, заступник гендиректора "Київського зоологічного парку"

"Це закон насправді не тільки заради тварин, а заради співіснування тварин і людей. Нормального, гармонійного співіснування. Ну і, звісно, проблема це, коли є європейські наробки вже готові і є наша реальність, яка чомусь існує в паралельному якомусь світі. Так само це і проблема звіринців, адже насправді нормально, коли зоопарк – це зоозахисна організація, це організація, в якій проводяться навчання, просвіта, інформація, наука і збереження біорізноманіття. А звіринці, які переїжджають і утримують в неймовірних умовах тих нещасних тварин, вони, я вважаю, як явище мають зникнути взагалі на планеті і, принаймні, в Україні точно, адже ми ж – європейська країна".

Під час презентації експерти й депутати неодноразово наголошували на перспективності законопроекту та його важливості. Зоозахисники впевнені, що у стінах парламенту набереться потрібна кількість голосів для прийняття закону.

Сергій Харьков, заступник гендиректора "Київського зоологічного парку"

"Вони розуміють, що цей законопроект буде працювати на суспільство. Суспільство готове, зоозахист готовий і асоціації готові те підтримувати, з тим працювати. Тому вони будуть з нами так само".

Автори законопроекту № 7267 наголосили, що у Європі бездоглядні тварини належать громаді, тож українці мають прийти до того ж рівня свідомості.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram