Європейців влаштовує новий Верховний суд України
Загрузка плеера...

Європейські політики заявили, що вони цілком задоволені оновленням української судової системи. Про це у Брюсселі під час зустрічі з українською делегацією розповів єврокомісар Петер Вагнер.

Політик стверджує, що вважає прозорим процес відбору і призначення суддів до Верховного суду України. Місця у оновленому ВСУ зайняли 113 осіб. 25 з них отримали негативну оцінку Громадського ради доброчесності. У ГРД заявили, що ці особи порушували права людини, виносили політично вмотивовані рішення та приховували свої статки.

Під час зустрічі у Брюсселі згадали і про цей аспект. Єврокомісар Вагнер заявив, що розуміє побоювання активістів, проте вважає, що успіх нового судового органу залежить від того, хто його очолить. Тому у Єврокомісії порадили зосередитись на призначенні голови та керівників судових палат. В ЄС вважають, що доброчесність призначених на ключові посади осіб повинні визначити самі члени Верховного суду.

Нагадаємо, раніше представники Євросоюзу заявляли, що їх обурила скандальна ситуація з обранням сумнівних осіб. У жовтні представництво ЄС в Україні закликало Вищу рада правосуддя пояснити, чому були обрані саме ці люди.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram