Призов-2017: без логіки та без закону
Загрузка плеера...

В Україні добігає до завершення осіння призовна кампанія, яку сміливо можна назвати провальною. У військкоматах зізнаються: такої масової неявки юнаків не пам’ятають. Недобір намагалися компенсувати будь-якими методами, у тому числі абсолютно незаконними – повістки вручали не за місцем проживання, не особисто в руки призовникам, а комісію часом змушували проходити навіть тих, хто має право на відстрочку.

Експерти переконані: у діях військкоматів, спрямованих проти "ухильників"  немає ані логіки, ані законності. Скажімо, публікація у Львові та Івано-Франківську списків тих, хто не прибув до пункту збору, – це грубе порушення норм щодо захисту особистих даних. Облави у нічних клубах теж суперечать законодавству. А позови до суду узагалі позбавлені бодай дещиці сенсу: людина з непогашеною судимістю не може бути призвана до армії!

Здавалося б, небажання молодих людей йти до війська мало б сигналізувати владі: комплектація Збройних Сил повинна відбуватися на контрактній основі. Тим більше, що від Президента обіцянки щодо професійної армії ми чуємо роками. Проте Кабінет Міністрів несподівано ухвалив рішення навіть збільшити обсяг призову. Служити змусять не 10,5 тисяч осіб, як раніше планувалося, а на 2 тисячі більше. В уряді пояснюють, що це потрібно для кращої оборони стратегічно важливих об’єктів, зокрема, артилерійських складів. Як військкомати збираються виконати це розпорядження за три дні – незрозуміло. 

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram