Біженці рохінджа повернуться до М'янми
Загрузка плеера...

М'янма і Бангладеш підписали меморандум про репатріацію біженців рохінджа, які покинули М'янму через насильство.

Рохінджа – етнічна спільнота, що проживає на північному заході М'янми. Це мусульмани. При цьому більшість населення країни сповідує буддизм. У серпні держава розпочала військову спецоперацію у районі проживання етнічної спільноти, пояснивши це боротьбою з тероризмом. Рохінджа заявили, що урядові війська спалювали їх села та знищували мирне населення.

За офіційними даними, з того часу до Бангладеш втекли понад 600 тисяч осіб. Це більш ніж половина усіх рохінджа, що проживали у М'янмі. Зараз усі ці люди проживають у спеціальних таборах для біженців. Гуманітарної допомоги на всіх не вистачає.

М'янма і Бангладеш домовились розпочати повернення рохінджа на батьківщину. Політики прогнозують, що процес запустять протягом двох місяців.

Відзначимо, самі біженці сумніваються у тому, що укладена угода буде повноцінно виконана. Люди бояться, що їм не нададуть громадянство або ж не повернуть їх майно.

Після початку спецоперації у штаті Ракхайн на півночі країни уряд М'янми відмовив у доступі до регіону журналістам і представникам ООН. Днями держсекретар США Рекс Тіллерсон засудив дії влади і назвав спецоперацію етнічними чистками. Перші масштабні зіткнення між рохінджа і силовиками розпочались ще у 2012 році.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram