Депутати прогулюють не лише засідання в Раді
Загрузка плеера...

Українські парламентарії у листопаді працювали у сесійній залі аж вісім днів. За цей період провели дванадцять засідань, під час яких відбулося більше трьох сотень голосувань (378 голосувань). Таку інформацію оприлюднив громадський рух "Чесно".

Як стверджується на офіційному сайті Верховної Ради, дванадцять нардепів жодного разу не проголосували, а дев'ять із них взагалі були відсутні упродовж засідань у листопаді. Та прогулюють "недоторканні" не лише засідання під куполом на Грушевського, а й у комітетах. Громадські активісти проаналізували відвідуваність депутатами комітетів упродовж 3-х років роботи.

Андрій Савчук, аналітик ГО "ОПОРА":

"Якщо порівнювати ці два показники, то депутати значно активніше відвідують засідання комітетів. Це приблизно 71% показник відвідуваності. Що досить нормально. Якщо говорити про безпосереднє голосування у сесійній залі, коли депутат дійсно натискає на кнопку, то тут показник активності приблизно 50%. Лише 8 народних обранців за 3 роки відвідали усі засідання комітетів. Це передусім голови комітетів та перші заступники. Тут можна говорити про факт, що керівництво більш дисципліновано ставиться до свого депутатського обов'язку. Натомість є 16 парламентаріїв, які відвідали менше 10% засідань комітетів. Серед них є особи, які очолюють фракції, наприклад, Юрій Бойко. Серед прогульників опинилася і голова фракції ВО "Батьківщина" Юлія Тимошенко. Вона відвідала лише 10,3% засідань свого профільного комітету".

Як відомо, завдяки пропущеним засіданням Верховної Ради народними обранцями держава зекономила понад півтора мільйона гривень (1,7 млн грн). Проте, на думку громадських активістів, ці грошові стягнення не надто ефективні. Натомість запровадження дисциплінарних покарань, можливо, були б більш дієвими.

Андрій Савчук, аналітик ГО "ОПОРА":

"Нещодавно була опублікована інформація, що державний бюджет України зекономив значну кількість коштів на прогульниках, але тут треба розуміти наскільки це боляче вдарить по депутатах. Окремо можливо варто говорити про дисциплінарні санкції. Про них говорив і спікер Парубій, і попередній спікер Гройсман, що, наприклад, прогульникам ми не будемо давати слово, рідше будемо виносити їхні законопроекти, не будемо давати оголошувати запити. Можливо, така боротьба була б ефективною, враховуючи факт, що депутати-мажоритарники гірше відвідують засідання, ніж депутати-списочники".

Як зауважують активісти, які моніторять активність роботи народних обранців, найчастіше депутати не беруть участь у голосуваннях, хоча й перебувають у сесійній залі. Щодо засідань комітетів, то причини відсутності народних обранців різні, зокрема зазначається, що нардепи-мажоритарники надають перевагу спілкуванню з виборцями свого округу, а не участі в роботі свого комітету.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram