В Україні затримали директора естонської компанії, причетної до "справи "Міранди"
Загрузка плеера...

У Дніпровському аеропорту затримали директора естонської компанії Apolineja OU через справу, пов'язану з розробкою програмного забезпечення для системи е-декларування. Про це у Facebook повідомила прес-секретар генпрокурора Лариса Сарган.

За її словами, "екс-директор компанії "Міранда" Юрій Новиков підписав договір із Програмою розвитку Організації Об’єднаних Націй, відповідно до якого "Міранда" зобов’язувалася розробити програмне забезпечення для системи е-декларування. Отримавши кошти від ПРООН, Новиков з метою ухиляння від сплати податків уклав договори з іншою компанією, до яких вніс свідомо неправдиві відомості щодо розробки ПЗ для системи е-декларування".

Сарган додала, що 140 тисяч доларів, які Новиков отримав від ПРООН та Міжнародної організації з міграції, перерахував на банківський рахунок іншої фірми.

Правоохоронці повідомили, що під час досудового слідства було встановлено спільника екс-директора. Пособнику, що допомагав Новикову ухилятися від сплати податків, вже повідомили про підозру.

Варто зазначити, що ТОВ "Міранда" не мало необхідної технічної можливості розробляти відповідне програмне забезпечення. Пропри це підприємство виграло тендер на розробку ПЗ електронних декларацій для НАЗК та реєстру тимчасово переміщених осіб.

Правоохоронні органи з'ясували, що закордонна компанія не працювала над розробкою продукту. Його створили колишні студенти та працівники одного із вузів Києва, проте Новиков не заплатив їм ні гроша.

У результаті махінацій, до держбюджету екс-директор не сплатив податків майже у 1,5 млн грн.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram