Корчак виправдовувалася на засіданні комітету
Загрузка плеера...

Очільник Національного агентства з питань запобігання корупції Наталія Корчак заявила, що екс-співробітник відомства Ганна Соломатіна не здала матеріали перевірок НАЗК та незаконно зберігає документи щодо деяких майнових перевірок. Про це голова агентства сказала під час зустрічі на засіданні Комітету Верховної Ради з питань запобігання та протидії корупції, де були присутні керівники антикорупційних структур, які останнім часом почали відкривати провадження одне проти одного.

Наталія Корчак, голова НАЗК:

"Як з'явилася ця довідка? Ні пані Соломатіна, ні пані Димніч, яка є її подружкою не сказали. Після того, як я втрутилася в роботу департаменту, провела оперативну нараду 4 жовтня, де є всі документи, які засвідчують, протокол наради, моє окреме доручення пані Димніч надати довідку про результати проведення аудиту, який я призначила за своїм наказом. У результаті такого втручання до цього часу ніхто зі структурних підрозділів і я, як керівник органу, не знала, який результат перевірки. Лише після того, коли я дала доручення, була складена довідка, про яку ви говорите. Якщо ми говоримо про роботу аудиторської комісії, то ця довідка підписана лише пані Димніч. Усі знають: коли проводять внутрішні перевірки, ця інформація для службового використання. Тому виникає питання, чи не порушити справи проти цих двох осіб, одна з яких звільнена, а інша пішла у відпустку, щоб шукати роботу".

Також пані Корчак завила, що Соломатіна, перебуваючи на посаді, не виконала свої функції та не повідомила керівництву про проблеми у відомстві. Тому голова НАЗК не має наміру виправдовуватися за сказане пані Соломатіною.

Наталія Корчак, голова НАЗК:

"Майданчик такого шанованого комітету використовують як місце для розбірок колишнього керівника департаменту, яка не належним чином виконала свої обов'язки, перебуваючи на відповідній посаді, стосовно якої було порушено дисциплінарне провадження, і яка, щоб уникнути відповідальності, написала заяву на звільнення. Тому говорити чи спростовувати те, що вона заявила, я не буду".

На закиди на свою адресу щодо неефективної роботи Національного агентства з питань запобігання корупції пані Корчак поскаржилася на надмірну увагу з боку НАБУ та журналістів до неї персонально та її близьких.

Наталія Корчак, голова НАЗК:

"Я в жодному випадку не піарилася на тому, що я стала жертвою Національного антикорупційного бюро. Мені прийшов детектив додому, приніс повістку на мене і на мого чоловіка 30 жовтня. Я її отримала. Я і чоловік прийшли до детектива в антикорупційне бюро і ще півгодини почекала, поки нас прийняли, і дала пояснення і свідчення. Коли відбувається порушення певних прав людей, які дотичні до мого життя, це мої рідні. Не дай Бог кожному із Вас попасти в таку ситуацію. Чому пан Ситник дозволяє собі говорити про паркомісця у множині, про гаражі, які підхоплюють журналісти? Чи це суспільство подуріло, коли людина за зароблені гроші щось купує?"

Під час зустрічі директор Національного антикорупційного бюро України Артем Ситник не заперечував, що суперечки між НАБУ та іншими антикорупційними структурами є, проте запевнив, що роботі відомств це не заважає. На його думку, саме тому і зчиняється стільки галасу навколо деяких справ, над якими працюють департаменти.

Артем Ситник, директор НАБУ:

"Найважчий етап кримінального провадження – це розгляд справи у суді по суті, а не підозра. Підозра – це початковий документ, який не обов'язково свідчить про те, що справа буде скерована до суду. Іноді є підозри по справах, але, на думку прокурора, нема підстав для складання обвинувального акту. Це дійсно були іноді важкі дискусії, але якби не було спільного результату, то не було б цієї істерії, не було б тут обговорення, камер, які спостерігають не за зовсім приємними речами".

Спілкування між народними депутатами та представниками антикорупційних органів було більше схоже на словесну перепалку. А через відсутність кворуму Єгор Соболєв назвав зустріч не засіданням, а обговоренням.

Натомість нардеп Олег Барна під час зустрічі антикорупційного комітету виступив із вимогою проводити засідання без представників медіа, а після того, як отримав відмову, назвав сьогоднішню зустріч шоу і гримнув дверима.

Олег Барна, народний депутат:

"Ви засідання комітету з протидії корупції перетворили в курва-шоу. Це не смішно. Це проблема. І поважайте депутатів, коли приймаєте порядок денний".

Загалом же всі присутні на засіданні явно не бажали дослухатися до опонентів і кожен залишився на своїх позиціях.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram