Кабмін затвердив нову наглядову раду "Нафтогазу"
Загрузка плеера...

У Кабінеті Міністрів України затвердили новий склад наглядової ради національної акціонерної компанії "Нафтогаз України". До її складу увійшли четверо іноземних і троє українських представників.

Володимир Гройсман, прем’єр-міністр України:

"Клір Спотісед має багаторічний досвід роботи в нафтогазовому секторі, надзвичайно величезний послужний список в газовому секторі країни. Також вона створювала ринок газу у Великобританії та працювала у національному регуляторі Британії. Бруно Лісква працював на керівних посадах найбільшої державної енергетичної компанії Франції".

Також у списку новосформованої наглядової ради згадуються імена Амоса Хоштайна та Стіва Хейсена. Хоштайн – колишній дипломат США. За словами Гройсмана, ця людина допомагала Україні в питаннях реверсу газу. Хейсен – громадянин Канади, експерт із розвідки й добування газу.

З українських представників до складу нової наглядової ради увійшли голова правління "Укрексімбанку" Олександр Гриценко, радник прем'єр-міністра Сергій Попик. Зі старого складу залишився тільки екс-міністр енергетики та вугільної промисловості України Володимир Демчишин.

Володимир Гройсман, прем’єр-міністр України

"Цей відбір ми робили спільно з нашими міжнародними партнерами. Перед новою наглядовою радою стоятиме питання підвищення ефективності роботи компанії. Буде завдання забезпечити різке зростання видобування українського газу, підвищення ефективності управління компанії, зменшення її витрат, збільшення доходів, збільшення надходжень до держбюджету і сприяння максимальної демонополізації ринку газу в Україні".

Як відомо, у вересні у відставку подали останні незалежні члени наглядової ради "Нафтогазу" через незгоду з діяльністю українського уряду щодо згортання реформ.

Пізніше, Європейський банк реконструкції та розвитку розробив механізм з призначення тимчасової наглядової ради. За цим механізмом, двох із семи учасників має призначати українське правління, чотирьох рекомендують міжнародні фінансові організації. На початку жовтня ЄБРР вніс на розгляд Кабміну перелік кандидатур.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram