Луценко заявив, що НАБУ не хоче нових розслідувань
Загрузка плеера...

Генеральний прокурор Юрій Луценко заявив, що в антикорупційному бюро відмовляються забирати кримінальні провадження, які ГПУ зобов'язана передати детективам. Йдеться більш ніж про 15 тисяч справ.

Очільник Генпрокуратури стверджує, що між двома відомствами була домовленість. Працівники НАБУ пообіцяли забрати провадження, у яких фігурують високопосадовці, а величина збитків класифікована як значна. Проте, за словами Луценка, детективи відмовляються навіть від тих справ, у яких збігаються обидва фактори.

Очільник ГПУ нарікнув на те, що у законодавстві не закріплено порядок передачі підслідності. Луценко стверджує, що має вже десятки відмов від антикорупційного бюро. Генпрокурор додав, що його відомство давно готове до передачі матеріалів.

Раніше в Національному антикорупційному бюро заявляли, що прийом кримінальних справ від прокуратури може паралізувати роботу відомства, адже всі детективи будуть змушені залишити поточні розслідування і розбиратись з новими.

Нагадаємо, 20 листопада набула чинності норма Кримінального процесуального кодексу, що передбачає зміну підслідності кримінальних проваджень. Таким чином ГПУ втратила право розслідувати справи проти високопосадовців, суддів та правоохоронців. Ці повноваження перейшли до Державного бюро розслідувань.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram