Президент Зімбабве нарешті подав у відставку
Загрузка плеера...

У вівторок, 21 листопада, 93-річний президент Зімбабве Роберт Мугабе, який керував країною упродовж 37 років, пішов у відставку. Таке рішення високопосадовець прийняв після ухвали парламенту про його імпічмент.

Очільник держави не чекав 24 години, надані йому для складання повноважень. Ще до завершення засідання парламенту він направив депутатам офіційну заяву про відставку. У документі Мугабе зазначив, що згоден добровільно звільнити посаду для забезпечення плавної передачі влади у Зімбабве.

У правлячій партії країни "Зімбабвійський африканський національний союз – Патріотичний фронт" заявили, що тепер державою керуватиме екс-віце-президент Еммерсон Мнангагва.

Раніше він був звільнений, оскільки вважався наступником Мугабе. Таким чином президент намагався зачистити конкурентів, щоб звільнити шлях до влади для своєї 52-річної дружини Грейс Мугабе.

Нагадаємо, що 15 листопада Збройні сили Зімбабве вирішили втрутитися і припинити зачистку прибічників Мнангагви. Вони взяли під контроль телецентр у столиці країни та резиденцію президента. Самого Роберта Мугабе посадили під домашній арешт і почали вимагати, щоб він подав у відставку.

19 листопада правляча партія Зімбабве закликали президента скласти повноваження. Після відмови спікер парламенту оголосив про процедуру імпічменту.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram