Україна – в трійці держав на межі дефолту
Загрузка плеера...

Економісти б’ють тривогу: Україна увійшла до топ-трійки країн з найбільшою вірогідністю оголошення дефолту. Нашими "сусідами за нещастям" виявилися Греція та Венесуела.

Наприкінці жовтня з’явилася інформація, що сукупний прямий та гарантований державою борг України зріс до 77 мільярдів доларів США. Таким чином, ми винні кредиторам 84% валового внутрішнього продукту. І це при тому, що, згідно з рекомендаціями Міжнародного валютного фонду, цей показник не має перевищувати 60%.

Ще одна ілюстрація катастрофічного становища вітчизняної економіки – співвідношення між державним боргом та доходами бюджету. В Україні це понад 300 відсотків. Нормою вважається тільки двократне перевищення.

Що цікаво, у деяких держав з "Великої Сімки" цифри навіть гірші. Скажімо, заборгованість Японії складає аж 239% ВВП. Проте між нами та Країною вранішнього сонця є суттєва різниця. Лише 10% відсотків японського боргу номіновано у іноземній валюті. А в України – аж 70%. Це найгірший показник у всьому світі. Тому багато аналітичних агентств вважають, що саме ми є претендентами номер один на дефолт.         

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram