Розгляд справи Онищенка перенесли через хворобу судді
Загрузка плеера...

Розгляд клопотання Спеціалізованої антикорупційної прокуратури щодо спеціального досудового розслідування стосовно народного депутата Олександра Онищенка перенесли через хворобу судді.

Роман Симків, прокурор САП:

"Так іноді буває, що судді хворіють. Прикро, що так сталося, коли ми подали це клопотання, але ми будемо приходити, тому що ми далі не можемо проводити розслідування. Ми виконали всі можливі слідчі дії без підозрюваних, без осіб. Щоб завершити досудове розслідування нам потрібно отримати дозвіл на спеціальне досудове розслідування".

Судове засідання у справі нардепа-втікача не можуть розпочати уже понад півроку. 21 листопада у Солом'янському районному суді Києва розгляд справи щодо одного з фігурантів так званої "газової справи" вкотре перенесли на невизначений термін.

За словами представника САП, заочне розслідування дало б можливість правоохоронцям, зокрема, конфіскувати на користь держави майно Олександра Онищенка. Проте без рішення суду у прокурорів наразі зв'язані руки.

Роман Симків, прокурор САП:

"Вісім обвинувачених є зараз у суді. Але, на жаль, зараз ми не можемо зрушити з місця. Ми бачимо, що суд, мабуть, не має особливого бажання встановлювати істину. Можливо, є якісь інші об'єктивні причини, завантаженість суду. Є двоє осіб, які зараз у слідчому ізоляторі, це ті, що були в розшуку, ми знайшли їх місце перебування. Є ще шість осіб, які у розшуку, щодо яких ми просимо суд надати дозвіл на заочне засудження, дозвіл на спеціальне досудове розслідування. У разі отримання такого дозволу ми плануємо завершувати розслідування щодо самого Онищенка та цих п'яти осіб, передавати справу до суду та йти шляхом процедури так званого заочного засудження".

Де зараз перебуває сам пан Онищенко правоохоронцям достеменно невідомо. Тому українська сторона, за словами представника САП, співпрацює з колегами з-за кордону.

Роман Симків, прокурор САП:

"На даний час свою готовність затримати Онищенка підтвердили Велика Британія, письмово теж нам підтвердили Нідерланди, у разі, якщо Онищенко там з'явиться, то буде затриманий. Відповідно буде розпочата процедура екстрадиції. За інші країни в інтересах слідства говорити не буду. Є інші європейські країни, куди ми надсилали запити про екстрадицію. Зараз чекаємо".

Роман Симків не виключає, що Онищенка можуть затримати найближчим часом. Зі свого боку сторона захисту заявляє, що досі не розуміє, в чому звинувачують народного обранця.

Олег Іщенко, адвокат:

"Мы исходим из процессуальных документов, которые выданы. Если мы говорим об Онищенко – это повідомлення про підозру. Мы уже говорили об этом не раз, что в самом повідомленні про підозру мы не понимаем суть того, в чем он обвиняется. Из слов прокурора, что он (Онищенко – ред.) обвиняется в хищении, в отмывании, это понятно. Но когда мы видим процессуальный документ, повідомлення про підозру, которое в дальнейшем трансформируется в обвинительный акт, мы не видим, в чем виновен Онищенко применительно к хищению. Во-вторых, применительно к легализации. Там нигде этого нет".

За інформацією слідства, Онищенка підозрюють у розкраданні державних коштів, внаслідок чого бюджет нашої країни зазнав багатомільярдних збитків. Інтерпол відмовився оголошувати українського депутата у міжнародний розшук, тому наразі парламентарій перебуває тільки в національному розшуку. Сам Онищенко відкидає всі звинувачення на свою адресу і заявляє про політичні переслідування.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram