З лікарями доведеться підписувати декларації
Загрузка плеера...

Прес-служба Міністерства охорони здоров’я повідомила українцям, що як тільки у поліклініках розпочнуться прописні кампанії, для отримання медичної допомоги, усі повинні будуть підписати "Декларацію про вибір лікаря первинної допомоги" під час першого візиту.

Так, доки людина не звернеться за первинною допомогою, держава не оплачуватиме послуги. Уже після першого звернення до лікарів та підписання декларації, з бюджету почнеться виділення коштів.

У повідомленні МОЗ сказано, що "підписуючи декларацію, пацієнт повідомляє Національну службу здоров’я України про вибір лікаря первинної медичної допомоги. Саме тому цей документ так і називається – "Декларація про вибір лікаря з надання первинної медичної допомоги". На основні цієї інформації, занесеної в реєстр, НСЗУ обчислює кошти, які за контрактом має отримати медична практика, до якої прикріпився пацієнт".

Варто зазначити: якщо лікар потрапив у ситуацію, де людина потребує екстреного втручання, він має це зробити незалежно від того, підписав пацієнт декларацію чи ні. Уже із 2020 року, коли медична реформа запрацює повноцінно, лікар не буде зобов’язаний надавати послуги первинної медичної допомоги людині, яка відмовляється підписувати декларацію. Усе тому, що медики отримуватимуть гроші тільки за пацієнтів, які обрали їх своїми лікарями.

Також пацієнти зможуть за власні кошти купувати у лікарів необхідні медичні послуги, не підписуючи з ними декларацію. Ця процедура буде законною, але не регулюватиметься державою й оцінка якості таких послуг залишиться поза системою державного контролю якості.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram