У Києві відзначили День свободи та гідності
Загрузка плеера...

У Києві відзначили День свободи та гідності. Державне свято встановлене указом Президента 2014-го року до першої річниці початку Євромайдану.

Іван, учасник подій на Євромайдані:

"Я спочатку на Майдані був, коли він починався".

21 листопада 2013 року на Майдані Незалежності зібралися люди, які не погодилися із зупинкою євроінтеграційних процесів. 30 листопада відбувся силовий розгін активістів, котрі залишилися біля стели на ніч.

Ірина Рябчіна, учасник подій на Євромайдані (м. Київ):

"Я мама, яка виростила двох дітей. Я педагог, ростила весь час і продовжую ростити діток. А цих діток б’ють. Це неможливо. У мене це не вкладається у голові. Я не могла не вийти. Я пробула до першого грудня. Першого грудня я була важко поранена і п’ять місяців побула у лікарні. А моя сім’я продовжувала ходити сюди. Все робили. У страшні хвилини сюди їхали, допомагали всім, чим могли".

Учасники подій вшанували пам'ять загиблих на Майдані та згадали події 2013-го-2014-го років. У заходах взяли участь не лише мешканці Києва.

Сергій Королюк, учасник подій на Євромайдані (м. Хмельницький):

"Доки ми будемо жити, Майдан не закінчиться. Поки не стане в країні жити. Щоб країна процвітала. Ми за це боролися і за це наші побратими Небесної сотні поклали свої життя. Для того, щоб Україна процвітала, для того, щоб це був центр Європи. І Європу треба робити тут, у нас. Не тільки у Києві, а в кожному місті, у кожному селі, у кожному дворі. Робити свою Європу, бо крім нас Європу ніхто не зробить".

Люди поклали квіти до меморіалів на Алеї Героїв Небесної Сотні – частині вулиці Інститутської, де у 2014-му році сталися масові розстріли активістів.

Минуло вже майже чотири роки з того часу, а правоохоронні органи досі так і не продемонстрували результати розслідувань цих злочинів.

Микола Маломуж, екс-голова Служби зовнішньої розвідки України:

"Діюча влада та правоохоронці не зацікавлені, щоб розслідувані були ці злочини. Тому що у першу чергу будуть партнери або і вони як співучасники у деяких серйозних проблемах, пов’язаних із Майданом і подальшими проблемами у країні".

Через пам’ятні заходи у центрі столиці посилено режим роботи правоохоронців. За інформацією Головного управління Національної поліції у місті Києві, громадський порядок охороняють 3,5 тисячі силовиків.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram