Космічні премії у НАЗК - ціна лояльності до влади?
Загрузка плеера...

Середній розмір заробітної плати голови Національного агентства з питань запобігання корупції пані Наталії Корчак у першому півріччі поточного року склав трохи більше ста тисяч гривень (100,7 тис. грн) на місяць. Така інформація є у звіті Рахункової палати щодо результатів аудиту НАЗК.

Відповідно до документа, середня зарплата заступника голови Нацагентства за такий же період склала майже 77 тисяч гривень (76,8 тис. грн), інші члени НАЗК за свою роботу отримали від 69-ти до 76-ти тисяч гривень.

Також у звіті зазначається, що преміальні суми працівникам відомства почали виплачувати з червня минулого року. Розмір таких виплат залежно від посади варіювався від 25-ти до 200 відсотків окладу у червневий період 2016-го. А наприкінці минулого року розмір премій складав навіть 450 відсотків.

На думку активістів, які відстежують та аналізують результати роботи Національного агентства, такі колосальні премії – це ціна лояльності співробітників НАЗК до влади.

Олександра Дрік, голова ГО "Громадський люстраційний комітет":

"Що я думаю стосовно премій. Це, по суті, є ота плата, яку члени НАЗК отримують за те, що вони виконують вказівки. Їм це дозволяють робити саме тому, що вони там знаходяться не для того, щоб виконувати свою роботу, а для того, щоб виконувати замовлення з Банкової чи з іншого високого кабінету. Тому для мене очевидно, що ця технологія нарахування премій як членам НАЗК, так і керівництвом НАЗК своїм співробітникам, вона використовується як інструмент або заохочувати конкретних працівників виконувати конкретні вказівки, або, навпаки, карати тих, хто не хоче виконувати ці вказівки".

На переконання політичного експерта Валентина Гладких, у діях та такій щедрості пані Корчак є ознаки конфлікту інтересів.

Валентин Гладких, політичний експерт:

"У цьому органі працюють не лише члени НАЗК, там ще працює 700-800 працівників. Виходить так, що працівникам – по тисячі, а собі на 400 тис. грн збільшили. Все чесно. Як би там не було, я прихильник того, що в таких діях пані Корчак проглядаються ознаки конфлікту інтересів. Не може посадова особа самовільно виписувати собі премії. Але тоді треба ставити питання про законодавче врегулювання цього процесу. Тоді треба встановити граничні розміри, які можуть бути премії".

Зі свого боку активісти-антикорупціонери намагалися вплинути на преміальні апетити керівництва і співробітників НАЗК. Ба більше, за несумлінну роботу навіть штрафувати їх.

Олександра Дрік, голова ГО "Громадський люстраційний комітет":

"Ця ганебна практика має бути скасована. Більше того, в тому законопроекті 6387, ухвалення якого ми давно вимагаємо від парламенту, передбачається скасування такої можливості зловживання преміями. Рекомендації, які ми подавали до цього законопроекту, вони пропонували замість нарахування премій штрафувати за неналежне виконання роботи. Це нормальна практика в державі, де антикорупційний орган має займатися боротьбою з корупцією, а не створювати додаткові причини говорити про розвиток цієї корупції".

Проте наразі цей законопроект застряг у комітетах, а тим часом у Нацагентстві сумлінно працюють і не бачать порушень у деклараціях сотень, якщо не тисяч топ-чиновників.

Валентин Гладких, політичний експерт:

"Це означає, що вони, по-перше, чхати хотіли на громадську думку, тому що вона не інституціонізована. Відповідно, жодних механізмів нема, щоб вплинути на поведінку цих можновладців. З іншого боку, вони не бояться правових наслідків. І тут є важливий момент. Треба дивитися не лише з морально-етичної точки зору, наскільки виправдані такі премії в умовах, де мінімальна зарплата 3200 грн, а середня – може, 7 тис. грн. Питання: наскільки така практика є законною. Наскільки, виписуючи собі захмарні премії, пані Корчак не виходить за межі правового поля. Адже це державна установа, яка фінансується з державного бюджету. Там передбачені кошти на оплату праці. Може, у них вакантні посади, за рахунок чого фонд повністю не використовується, і вони його перерозподіляють у своїх інтересах".

Національне антикорупційне бюро України розпочало перевірку інформації про величезні премії, які в 2016 році отримало керівництво НАЗК. Проте наразі результатів перевірки немає.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram