Держбюро розслідувань паралізувало роботу ГПУ
Загрузка плеера...

У Генпрокуратурі поскаржилися, що ДБР паралізувало роботу прокурорів. За словами начальника департаменту спеціальних розслідувань ГПУ Сергія Горбатюка, із 20-го листопада 2017-го року функції слідства переходять до Державного бюро розслідувань і прокуратура більше не може відкривати кримінальні провадження.

Горбатюк вважає, що у цій ситуації відповідальність на Верховній Раді, яка мала продовжити можливість відкривати кримінальні провадження для органів прокуратури.

Ігор Луценко, народний депутат України:

"Грубо кажучи, слідчий відділ прокуратури буде тепер називатися Державне бюро розслідувань. Я маю на увазі не конкретно цей департамент. Просто за його стилем роботи, за більшістю свого кадрового складу, за стилем і підходами і за своєю політичною залежністю від Президента України та його політичних колег. Фактично, нічого не помінялось – помінялася вивіска і трошечки помінялася робота інституції".

ДБР створюється для розслідувань кримінальних проваджень, у яких фігурують правоохоронці, судді, міністри та інші найвищі державні службовці. За словами Горбатюка, через те, що орган не сформований, сьогодні фактично припиняється розслідування справ щодо колишніх високопосадовців. Слідчі втрачають повноваження також у розслідуваннях справ про вбивства на Майдані у 2014-му році.

Дмитро Разумков, політолог:

"Мы уже видели в какой-то мере похожую ситуацию с НАБУ и САП, когда они не были запущены полностью в свою работу, а часть их функций была уже забрана у Генеральной прокуратуры. Все должно происходить логично и последовательно. Не может быть половинчатых реформ. Их нужно или сделать и тогда можно будет спросить. Потому что у нас сегодня все друг на друга пальцем тычут, а ответить за это некому".

У ГПУ ситуативний вихід вбачають у тому, щоб тимчасово передавати справи до Нацполіції та СБУ. Але Сергій Горбатюк вважає, що це призведе до перевантаження цих органів.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram