За вересень українців поменшало на 10 тисяч
Загрузка плеера...

За вересень населення України скоротилося на понад 10 тисяч осіб. Згідно з повідомленням Державної служби статистики України, якщо на кінець літа на території країни було 42 мільйони 444 тисячі людей, то на перше жовтня цифра склала 42 мільйони 434 тисячі.

За офіційними даними, з початку року українців стало менше на 150 тисяч осіб. За 12 місяців "мінус" сягнув 200 тисяч.

Олег Пензин, виконавчий директор Економічного Дискусійного клубу:

"Багато українців працюють за кордонами держави нелегально. Вони офіційно рахуються громадянами України, але фізично перебувають за її межами. І багато людей взагалі не приїдуть з-за кордону. Але визначити, скільки цих людей, на сьогодні неможливо. Адже офіційно в тій самій Росії працює значно менше, ніж легально. Я вже не говорю про Польщу, Іспанію, Чехію, Італію"

Скільки насправді українців – можна дізнатись тільки після перепису населення. Відповідно до стандартів ООН, перепис треба проводити кожні 10 років. Але за 26 років незалежності в Україні його проводили тільки раз – у 2001-му. Тоді нас налічувалось 48,5 мільйонів.

Олег Пензин, виконавчий директор Економічного Дискусійного клубу:

"Цей перепис відкладувався багато разів з різних причин. Перш за все, технічних – не виділялися кошти належним чином, не проводилася робота. Я думаю, що зараз у звязку із конфліктом на Сході його робити буде практично неможливо. Я думаю, що в реальній дійсності реальний перепис населення відбудеться тільки після закінчення конфлікту і влагодження всіх політичних питань, повязаних з цим процесом. До того моменту навряд чи хтось буде проводити перепис".

Як відомо, перепис українського населення планують провести у 2020 році. За словами віце-премєр-міністра Павла Розенка, процедура коштуватиме не менше 2 мільярдів гривень.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram