У Держслужбі порахували працівників-нелегалів
Загрузка плеера...

Державна служба України з питань праці від початку року виявила 1605 нелегальних співробітників. Водночас тут поскаржилися, що чимало роботодавців перешкоджають проведенню перевірок щодо оформлення своїх працівників.

За період із січня по жовтень 2017-го дев'ятнадцять суб'єктів господарювання були оштрафовані на 320 тисяч гривень за допущення на роботу осіб без необхідного оформлення трудових відносин. Про це відзвітувала прес-служба відомства. Загальна ж сума стягнень із роботодавців, які не оформили офіційно з підлеглими трудові відносини, склала понад 154 млн грн.

Ще влітку цього року голова Державної служби з питань праці Роман Чернега заявив, що в нашій країні нелегально працюють від 6-ти до 10-ти мільйонів громадян.

Підприємства та компанії, які не оформляють трудові відносини зі своїми підлеглими, порушують 265-ту статтю Кодексу законів про працю. За це на роботодавця, у разі виявлення таких фактів, накладається штраф у 30-кратному розмірі мінімальної заробітної плати за кожного неоформленого працівника. У грошовому еквіваленті ця сума складає 96 тисяч гривень.

Однак експерти уже неодноразово зауважували, що у зв'язку з низьким рівнем доходів, ростом вартості тарифів та цін на продовольчу продукцію і послуги громадяни нерідко самі звертаються до керівництва з прохання не оформляти їх офіційно на роботу або давати "у конверті" хоча б частину заробітної плати. Мовляв, це допоможе їм отримати субсидію від держави, щоб таким чином зменшити видатки родини, левову частку яких забирає комуналка та продукти харчування.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram